Blog IT, Blog Marketing

5 powodów, dla których warto szukać pracy z rekruterem IT

5 powodów, dla których warto szukać pracy z rekruterem IT

TeamQuest 05.12.2016 r.

Wydawałoby się, że w sytuacji wciąż rosnącego zapotrzebowania rynku na specjalistów IT, dla każdego eksperta ds. bezpieczeństwa w sieci, programisty Java czy administratora danych praca leży na wyciągnięcie ręki. Czy w związku z tym korzyści ze współpracy z zewnętrznym rekruterem leżą wyłącznie po stronie pracodawców zdeterminowanych do zapełnienia wakatów? Nic bardziej mylnego. Jesteś specjalistą IT? Oto, dlaczego powinieneś zadbać o dobry kontakt z rekruterem.

Pomoc w przygotowaniu do procesu rekrutacji

Pomoc w przygotowaniu do procesu rekrutacji

Otrzymanie wynagrodzenia przez rekrutera uzależnione jest od tego, czy rekrutacja zakończy się powodzeniem. Trudno o lepszą motywację do tego, aby jak najlepiej dopasować kandydata do stanowiska. Twój sukces to jego sukces, dlatego możesz być pewien, że headhunter dołoży wszelkich starań, żebyś z powodzeniem mógł przejść przez proces rekrutacji. Wskazówki osoby, która ma za sobą setki rozmów kwalifikacyjnych oraz możliwość sprawdzenia się pod jej okiem przed właściwym spotkaniem z potencjalnym pracodawcą mogą okazać się bezcenne na drodze do zdobycia pracy w wymarzonej firmie.

Mniej kontrkandydatów do pokonania

Współpraca z rekruterem i fakt dopasowania przez niego stanowiska i twoich kwalifikacji sprawiają, że liczba kontrkandydatów, jakich masz do pokonania na ostatniej prostej, jest znacznie mniejsza niż w sytuacji aplikowania na ogólnodostępne ogłoszenie. W momencie, kiedy rekruter wybiera ciebie i być może jeszcze kilka osób, widmo zniknięcia w tłumie już ci nie grozi. Tę największą przeszkodę masz już bowiem za sobą. Pracodawcy pozostaje jedynie ocena twoich „miękkich” kompetencji, takich jak komunikatywność czy elastyczność.

Przewaga w postaci rekomendacji

Skoro udało ci się przekonać rekrutera, że jesteś dobrym kandydatem, możesz liczyć na to, że będzie on twoim ambasadorem u pracodawcy i wyjaśni mu powody, dla których jesteś właściwą osobą na dane stanowisko. Pracodawca spotykając się tobą nie będzie brał udziału w „randce w ciemno” jak to bywa w przypadku tradycyjnej rekrutacji . I choć ostatecznie to on podejmuje decyzję, rekomendacje od rekrutera będą dawały ci dużą przewagę nad ewentualnymi kontrkandydatami.

Szeroka siatka kontaktów

Szeroka siatka kontaktów

Trudno wyobrazić sobie pracę dobrego headhuntera bez rozbudowanej sieci branżowych kontaktów. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że publikowane przez firmy ogłoszenia o pracę nie zawsze odzwierciedlają ich rzeczywiste zapotrzebowanie. Wielu pracodawców poszukuje kandydatów za pośrednictwem agencji doradztwa personalnego, networkingu lub zatrudnia osoby z polecenia. Dzięki swoim kontaktom rekruter jest bardzo często kopalnią wiedzy o wolnych stanowiskach, o których mógłbyś się dowiedzieć tylko kontaktując się bezpośrednio z daną firmą. Dostęp do dużo większej liczby ogłoszeń o pracę to jedna z najważniejszych zalet współpracy z nim.

Pomoc w zaplanowaniu kariery

Chyba nie ma drugiej takiej branży, która, podobnie jak IT, wymagałaby tak dużej elastyczności w reagowaniu na błyskawicznie zmieniające się trendy. Szeroka wiedza, jaką posiada rekruter, na temat rynku pracy IT, konkretnych pracodawców i zapotrzebowania na poszczególne specjalizacje, może okazać się dla ciebie nieoceniona pod kątem poznania swoich perspektyw rozwoju i planowania kierunku dalszej kariery.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz karierę w nowych technologiach, jesteś doświadczonym specjalistą, który przymierza się do zmiany pracodawcy czy też na razie nie myślisz o nowym miejscu zatrudnienia, dzięki współpracy z zewnętrznym rekruterem możesz tylko zyskać. Kluczowa pozostaje kwestia: jak wybrać tego dobrego?

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej