Blog IT, Blog Marketing

Po czym poznać dobrego pracodawcę IT?

Po czym poznać dobrego pracodawcę IT?

TeamQuest 20.02.2017 r.

Jesteś doświadczonym specjalistą IT, który właśnie otrzymał propozycję zatrudnienia? A może stawiasz pierwsze kroki na rynku pracy jako programista i zastanawiasz się nad wyborem pierwszego miejsca pracy? Zanim zdecydujesz się podjąć współpracę z konkretną firmą, przyjrzyj się jej dokładnie. Aby uniknąć rozczarować, szukaj cech, które łączą najlepszych pracodawców z branży IT.

Innowacyjne projekty

Korzystanie z najnowszych technologii i narzędzi oraz możliwość uczestniczenia w inspirujących projektach to wśród pracowników IT niejednokrotnie kluczowe elementy przemawiające za związaniem się z daną firmą. Nowe wyzwania wymagające poszukiwania niestandardowych rozwiązań i rozwijające umiejętności sprawiają, że pracownikom nie tylko nie grozi wypalenie, ale praca jest czystą przyjemnością.

Elastyczność

Możliwość wybrania formy współpracy, praca zdalna czy ustalenie dogodnych godzin pracy to udogodnienia, które wśród dobrych pracodawców IT są standardem. Najlepsze firmy IT wiedzą, że obdarzając zaufaniem zatrudnionych specjalistów, zwiększając komfort ich pracy oraz ułatwiając zachowanie równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym, nie tylko uda im się przyciągnąć i zatrzymać talenty, ale przełoży się to na lepsze wyniki całej firmy.

System benefitów

System benefitów

Najlepsi pracodawcy dbają o to, by ułatwić swoim pracownikom funkcjonowanie w pracy, a także aby ich życie prywatne było bardziej aktywne. Dlatego oprócz wynagrodzenia oferują szeroki wachlarz benefitów. Pakiety medyczne czy zajęcia sportowe to najczęściej minimum tego, na co mogą liczyć specjaliści IT. Pracodawcy uważani za najbardziej atrakcyjnych rozpieszczają członków swoich zespołów m.in. posiłkami serwowanymi w miejscu pracy, zwrotem kosztów dojazdów, wyjazdami turystycznymi, biletami do kina i teatru czy dofinansowaniami do relokacji.

Możliwości rozwoju

Błyskawiczny postęp technologiczny sprawia, że stałe poszarzanie swojej wiedzy i kompetencji to dla pracowników branży IT konieczność. Dlatego szansa udziału w branżowych konferencjach, podnoszących kwalifikacje kursach i szkoleniach, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych oraz dofinansowanie do egzaminów umożliwiających uzyskanie certyfikatów to elementy zajmujące ważne miejsce w ofercie dobrego pracodawcy. U wielu z nich dodatkowo można liczyć na wsparcie w rozwoju miękkich kompetencji, niezbędnych w pracy zespołowej.

Przejrzyste zasady wynagradzania

Przejrzyste zasady wynagradzania

Decyzja firmy o transparentności finansowej to krok, który doceniają nie tylko kandydaci, ale i już zatrudnieni specjaliści. Przejrzysty system wynagradzania nie tylko bowiem daje pracownikowi informację, co powinien zrobić, aby zarabiać więcej, ale również pozwala uniknąć popsucia relacji w zespole w przypadku ujawnienia wysokości stawek. Ponadto sprawia, że pracownicy mają poczucie, że ich praca jest wynagradzana proporcjonalnie do wyników i zaangażowania a pracodawca nie ma w tym względzie nic do ukrycia.

Przyjazna atmosfera

Przyjazna atmosfera

Pracodawca, którego można uznać za godnego uwagi przy poszukiwaniu pracy, wie jak ważne jest tworzenie wyjątkowej atmosfery w miejscu pracy. Szczera komunikacja, otwartość na pomysły wszystkich członków zespołu, okazywanie zrozumienia i empatii procentują nie tylko większym zaangażowaniem, lojalnością, ale są magnesem przyciągającym kolejne talenty.

To jednak nie przypadek, że w rankingach najlepszych pracodawców firmy IT od lat znajdują się w ścisłych czołówkach. Trwająca wojna o talenty IT sprawia, że coraz więcej z nich decyduje się na rozwiązania, które jeszcze do niedawna w polskich realiach były rzadkością i nic nie zapowiada, by w najbliższym czasie miało to się zmienić…

A jakie waszym zdaniem cechy powinien posiadać dobry pracodawca IT?

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej