Blog IT, Blog Marketing

Dobra agencja rekrutacyjna IT czyli jaka?

Dobra agencja rekrutacyjna IT czyli jaka?

TeamQuest 12.02.2017 r.

Rekrutacja specjalistów IT to dziś skomplikowany proces, który dla działów HR bywa ogromnym wyzwaniem. Jednym ze sposobów na znalezienie jak najlepiej dopasowanego do oczekiwań i potrzeb firmy kandydata, jest powierzenie tego zadania rekruterom IT z zewnętrznej agencji. Tylko, jak znaleźć taką, która okaże się skuteczna? Oto kilka cech, które łączą najlepsze firmy rekrutacyjne IT.

Indywidualne podejście

Najlepsze firmy rekrutacyjne zarówno swoich klientów jak i kandydatów traktują w sposób indywidualny. Pracujący w nich specjaliści, w oparciu o pozyskane informacje powinni nie tylko stworzyć szyty na miarę plan rekrutacji, ale również zaproponować warunki współpracy, które uwzględnią jego oczekiwania i potrzeby klienta. Od solidnego konsultanta należy ponadto oczekiwać pozostawania w stałym kontakcie. Nieodbieranie telefonów czy brak odpowiedzi na maile może świadczyć o tym, że w podobnie nonszalancki sposób traktuje on kandydatów.

Znajomość branży

Znajomość branży

Rekruterzy z godnej zaufania agencji doradztwa personalnego mają szerokie doświadczenie w branży technologicznej. To oznacza, że doskonale wiedzą, jakimi specyficznymi umiejętnościami powinien wyróżniać się kandydat na stanowisko programisty Java, a jakie potrzebne są w pracy web developera. Im większe zrozumienie i wiedza na temat branży, tym większe szanse na jak najlepsze dopasowanie kandydata do oferty pracy IT.

Wiarygodność

O renomie agencji rekrutacyjnej najlepiej świadczą zadowoleni klienci. Sprawdź w Internecie opinie na temat tych firm, które bierzesz pod uwagę jako potencjalnych partnerów. Weź pod lupę zarówno komentarze na temat samej agencji jak i poszczególnych rekrutacji. Jednym z najlepszych sposobów zdobywania rzetelnych informacji jest networking. Uruchom zatem swoją sieć kontaktów w mediach społecznościowych (i nie tylko), aby usłyszeć co na temat konkretnych agencji mają do powiedzenia ludzie, z których zdaniem się liczysz.

Rozbudowana baza kandydatów

Baza kandydatów

Najlepsze agencje rekrutacyjne nie tylko mogą się pochwalić pokaźną liczbą zgromadzonych CV kandydatów, ale przede wszystkim posiadają szerokie kontakty, które pozwalają im na bieżąco uzupełniać tę bazę o nowych specjalistów. Dobrzy rekruterzy wiedzą, że o ich sukcesie świadczy jakość zrekrutowanych osób, dlatego, jeżeli zajdzie taka potrzeba, sięgną po wszystkie dostępne narzędzia, aby stopień dopasowania kandydata do stanowiska był jak najwyższy.

Sięganie po nowe narzędzia

Renomowane firmy rekrutacyjne nie spoczywają na laurach korzystając z raz wypracowanych metod działania, ale stale dążą do doskonalenia swoich technik i strategii. Nie unikają wprowadzania nowych narzędzi, takich jak rozmowy wideo czy oceny umiejętności online. Dbają również o to, by zatrudnieni w niech rekruterzy mieli stały dostęp do najświeższych informacji z branży, dzięki czemu nie tylko świetnie orientują się w najnowszych trendach rekrutacyjnych, ale również potrafią przewidzieć, jak w niedalekiej przyszłości będzie kształtował się popyt na określone specjalizacje.

Rekrutacja IT to dla firm, które cały proces przygotowują i przeprowadzają własnymi siłami, czaso- i kosztochłonne przedsięwzięcie. Współpraca z firmą zewnętrzną, która posiada wszelkie narzędzia do tego, aby w krótkim czasie wyłuskać z rynku kandydatów o pożądanych kwalifikacjach, bywa nieoceniona. Pod warunkiem jednak , że dokonamy trafionego wyboru.

Jakie są wasze doświadczenia? Zgadzacie się z tą listą? Co byście do niej dopisali?

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej