Dobra agencja rekrutacyjna IT czyli jaka?13 lutego 2017

Dobra agencja rekrutacyjna IT

Rekrutacja specjalistów IT to dziś skomplikowany proces, który dla działów HR bywa ogromnym wyzwaniem. Jednym ze sposobów na znalezienie jak najlepiej dopasowanego do oczekiwań i potrzeb firmy kandydata, jest powierzenie tego zadania rekruterom IT z zewnętrznej agencji. Tylko, jak znaleźć taką, która okaże się skuteczna? Oto kilka cech, które łączą najlepsze firmy rekrutacyjne IT.

Indywidualne podejście

Najlepsze firmy rekrutacyjne zarówno swoich klientów jak i kandydatów traktują w sposób indywidualny. Pracujący w nich specjaliści, w oparciu o pozyskane informacje powinni nie tylko stworzyć szyty na miarę plan rekrutacji, ale również zaproponować warunki współpracy, które uwzględnią jego oczekiwania i potrzeby klienta. Od solidnego konsultanta należy ponadto oczekiwać pozostawania w stałym kontakcie. Nieodbieranie telefonów czy brak odpowiedzi na maile może świadczyć o tym, że w podobnie nonszalancki sposób traktuje on kandydatów.

Polecane oferty pracy

Znajomość branżyZnajomość branży

Rekruterzy z godnej zaufania agencji doradztwa personalnego mają szerokie doświadczenie w branży technologicznej. To oznacza, że doskonale wiedzą, jakimi specyficznymi umiejętnościami powinien wyróżniać się kandydat na stanowisko programisty Java, a jakie potrzebne są w pracy web developera. Im większe zrozumienie i wiedza na temat branży, tym większe szanse na jak najlepsze dopasowanie kandydata do oferty pracy IT.

Wiarygodność

O renomie agencji rekrutacyjnej najlepiej świadczą zadowoleni klienci. Sprawdź w Internecie opinie na temat tych firm, które bierzesz pod uwagę jako potencjalnych partnerów. Weź pod lupę zarówno komentarze na temat samej agencji jak i poszczególnych rekrutacji. Jednym z najlepszych sposobów zdobywania rzetelnych informacji jest networking. Uruchom zatem swoją sieć kontaktów w mediach społecznościowych (i nie tylko), aby usłyszeć co na temat konkretnych agencji mają do powiedzenia ludzie, z których zdaniem się liczysz.

Rozbudowana baza kandydatówBaza kandydatów

Najlepsze agencje rekrutacyjne nie tylko mogą się pochwalić pokaźną liczbą zgromadzonych CV kandydatów, ale przede wszystkim posiadają szerokie kontakty, które pozwalają im na bieżąco uzupełniać tę bazę o nowych specjalistów. Dobrzy rekruterzy wiedzą, że o ich sukcesie świadczy jakość zrekrutowanych osób, dlatego, jeżeli zajdzie taka potrzeba, sięgną po wszystkie dostępne narzędzia, aby stopień dopasowania kandydata do stanowiska był jak najwyższy.

Sięganie po nowe narzędzia

Renomowane firmy rekrutacyjne nie spoczywają na laurach korzystając z raz wypracowanych metod działania, ale stale dążą do doskonalenia swoich technik i strategii. Nie unikają wprowadzania nowych narzędzi, takich jak rozmowy wideo czy oceny umiejętności online. Dbają również o to, by zatrudnieni w niech rekruterzy mieli stały dostęp do najświeższych informacji z branży, dzięki czemu nie tylko świetnie orientują się w najnowszych trendach rekrutacyjnych, ale również potrafią przewidzieć, jak w niedalekiej przyszłości będzie kształtował się popyt na określone specjalizacje.

Rekrutacja IT to dla firm, które cały proces przygotowują i przeprowadzają własnymi siłami, czaso- i kosztochłonne przedsięwzięcie. Współpraca z firmą zewnętrzną, która posiada wszelkie narzędzia do tego, aby w krótkim czasie wyłuskać z rynku kandydatów o pożądanych kwalifikacjach, bywa nieoceniona. Pod warunkiem jednak , że dokonamy trafionego wyboru.

Jakie są wasze doświadczenia? Zgadzacie się z tą listą? Co byście do niej dopisali?

Twoja opinia jest dla Nas Ważna

Oceń ten wpis
Prześlij nam swoje CV

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu:

Te stanowiska są najbardziej oblegane w branży IT

Star Wars contra Star Trek, czyli programistów portret własny

Pomoc potrzebna od zaraz. Gdzie programista może ją znaleźć?

Najnowsze komentarze

Moneetor
2018-10-12 00:42:16
http://netpoint.systems
2018-10-10 21:04:58
Marcin Adamski
2018-10-06 20:07:02
Sylwia
2018-09-10 17:25:16
Krzysztof Cierpiał
2018-08-31 16:01:24
TamaraBurska
2018-08-21 17:35:59
Grzegorz Biskup
2018-07-29 15:54:43
luiza
2018-06-29 10:09:04
luiza
2018-06-28 09:48:22
kjonca
2018-06-22 17:41:09
?>
Może zainteresuje Cię również: