Konsultant MS Dynamics NAV ( moduł finansowy )

Praca zdalna
Aplikuj

Firmy doradztwa personalnego jako wsparcie w rekrutacji27 lipca 2015

Być może największą zaletą korzystania z firm doradztwa personalnego, jest względna prostota zatrudniania nowych ludzi do firmy przy minimalnych kosztach. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas przeznaczony na przeglądanie setek dokumentów aplikacyjnych i przeprowadzanie rozmów rekrutacyjnych, to firma doradztwa personalnego może to zrobić za Ciebie.

Firmy doradztwa personalnego jako wsparcie w rekrutacji Jak działa doradztwo personalne

Firmy rekrutacyjne odpowiedzialne są za znalezienie idealnej osoby na wolne stanowisko w firmie. W tym celu posługują się nie tylko ogłoszeniami o pracę, ale przede wszystkim wykorzystują swoją bazę kandydatów, czy też próbują dotrzeć do kandydatów, którzy funkcjonują na rynku pracy. Reasumując, firmy doradztwa personalnego mają o wiele większy wachlarz źródeł, z których pozyskują kandydatów.

Firmy rekrutacyjne odpowiedzialne są nie tylko za pozyskanie odpowiednich „na pierwszy rzut oka” kandydatów. Do ich zadań należy również sprawdzenie deklarowanych umiejętności i kwalifikacji, ocena zaangażowania do zmiany pracy i przyjęcia warunków oferowanych przez klienta.

Dobra firma rekrutacyjna potrafi przedstawić krótką listę wyselekcjonowanych kandydatów w ciągu kilku dni. Jest to możliwe dzięki wspomnianej wcześniej dużej bazie kandydatów. Warto współpracować z firmami, które specjalizują się w danych branżach, na przykład w IT. Specjalizacja to większa szansa na znajomość danego rynku, specjalistów zatrudnionych w danej branży i większa ilość kontaktów. Firma, która realizuje rekrutacyje na wszystkie stanowiska pracy, będzie miała kandydatów, ale po kilku z każdej branży.

Korzyści dla organizacji korzystających z firm doradztwa personalnego

Oczywiście główną korzyścią jest oszczędność czasu i pieniędzy. Organizacja ponosi jednorazowy koszt związany z wyszukaniem kandydata tylko w przypadku zapełnienia wakatu. Nie musimy zatrudniać na stałe osób dedykowanych do obsługi naszych potrzeb rekrutacyjnych.

Twoją rekrutacją zajmują się specjaliści. Dzięki temu masz większą pewność, że zatrudniony przez Ciebie kandydat sprawdzi się na swoim stanowisku pracy.

Jeżeli korzystasz z tak zwanego outsourcingu pracowników. Nie musisz na stałe zatrudniać personelu. Wynajmujesz pracowników na czas, kiedy potrzebne są Tobie dodatkowe zasoby, na przykład do wykonania nieplanowanego projektu.

Dodatkowe zasoby z outsourcingu pracowników Korzyści dla kandydatów

Jeżeli jesteś umieszczony w bazie kandydatów, to rekruter co pewien czas będzie się z Tobą kontaktował z pytaniem o Twoje uczestnictwo w nowym projekcie rekrutacyjnym. Z Twojego punktu widzenia to bardzo wygodne rozwiązanie. Nie musisz martwić się wysyłaniem CV na kolejne ogłoszenia. Podejmujesz decyzje, czy chcesz brać udział w zaproponowanym procesie rekrutacyjnym, czy nie.

Twoja opinia jest dla Nas Ważna

Oceń ten wpis
Prześlij nam swoje CV

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu:

Koniec etatów w IT? Informatycy wolą kontrakty

Czy istnieje coś takiego jak mózg programisty?

Programista za granicą – wyjechać czy zostać?

Jak odpowiedzieć na pytanie dotyczące relokacji?

Apple Watch Series 4 – inteligentny strażnik zdrowia