Przewodnik: Jak przetrwać pracowniczą wigilię?21 grudnia 2015

Coroczne imprezy pracownicze mają swoją szczególną specyfikę. Jedni lubią tego typu spotkania firmowe, inni ich nie znoszą. Bez względu jednak na indywidualne upodobania tego typu przyjęć, po prostu wypada na nich być. Nasza nieobecność może być traktowana jako niechęć do zacieśniania więzi w ramach zespołu, czy też brak zaangażowania w budowanie relacji, czynności tak ważnej z punktu widzenia każdej organizacji.

Imprezy firmowe są specyficzne. Z jednej strony mamy atmosferę zabawy, z drugiej jednak strony nie możemy pozwolić sobie na pełną swobodę w zachowaniu. Cały czas mamy świadomość tego, że bawimy z naszymi przełożonymi, czy też ze współpracownikami których mniej lub bardziej lubimy. Nasze zachowanie musi być zatem kontrolowane; poniżej kilka zasad, które warto przestrzegać na przedświątecznej imprezie firmowej.

Jak przetrwać pracowniczą wigilię Nie przesadzaj z alkoholem

W zasadzie nigdy nie powinno się nadużywać alkoholu na imprezach, jednak przedświąteczne spotkania w pracy są pod tym względem jeszcze bardziej rygorystyczne. Nadmiar alkoholu sprawia, że stajemy się bardziej wylewni, szczerzy. To oczywiście dobre cechy charakteru, jednak niekoniecznie w sytuacji, kiedy zaczynamy mówić do szefa co naprawdę o nim myślimy i nie są to pochlebne słowa.

Ponadto poruszanie się chwiejnym krokiem między stolikami niekoniecznie może być dobrze odebrane przez Twoich współpracowników. Alkohol w rozsądnych ilościach ułatwia zabawę, czy budowanie relacji w zespole, nie można z nim jednak przesadzać.

Unikaj całowania się pod jemiołą

Romanse w pracy mogą być tak samo ekscytujące dla jego uczestników, co źle odebrane przez pozostałych pracowników. Szampańska zabawa, dobre humory zachęcają do nadmiernego zacieśniania więzi. Jednak o wiele lepszym rozwiązaniem na zacieśnienie relacji z koleżanką jest spotkanie się z nią po pracy. Nikt z nas nie lubi być obiektem plotek firmowych, które mogą być po prostu nieprzyjemne.

Bądź towarzyski Bądź towarzyski

Imprezy firmowe to czas, kiedy uśmiech nie powinien schodzić z Twojej twarzy. Warto uczestniczyć w rozmowach z innymi współpracownikami, żartować na luźne tematy. Warto skupić się na tym, aby po prostu miło spędzić czas. Być może rozmowy z kolegami z pracy pozwolą na zacieśnienie Waszych relacji. Zawsze milej pracuje się z osobami które znamy i darzymy sympatią. Głównym celem imprez firmowych jest przecież team building.

Polecane oferty pracy

Nie rozmawiaj o pracy

Przedświąteczna impreza firmowa nie jest miejscem, w którym powinno rozmawiać się o bieżących zadaniach, czy projektach. To czas odpoczynku od codziennego stresu związanego z pracą. Nie powinieneś innych odpytywać o to, czy przeczytali od Ciebie ostatniego maila lub co sądzą o ostatnich zmianach w harmonogramie projektu. Podejmując tego typu rozmowy możesz w najlepszym przypadku potraktowany jako skrajny nudziarz, który żyje jedynie swoją pracą. Jest czas na pracę, ale jest też czas na zabawę i odpoczynek od codziennych zadań zawodowych.

Jeżeli zainteresował Ciebie ten wpis, to koniecznie przeczytaj:
Co naprawdę motywuje millennialsów?
Jakie cechy posiada zespół odnoszący sukcesy?
Motywowanie pracowników przy niskich nakładach finansowych

Twoja opinia jest dla Nas Ważna

Oceń ten wpis
Prześlij nam swoje CV

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu:

Pytania, które powinieneś/powinnaś zadać na rozmowie rekrutacyjnej

7 wskazówek, jak udzielać negatywnego feedbacku

Frameworki dla programisty PHP – czego oczekują pracodawcy?

Najnowsze komentarze

Sylwia
2018-09-10 17:25:16
Krzysztof Cierpiał
2018-08-31 16:01:24
TamaraBurska
2018-08-21 17:35:59
Grzegorz Biskup
2018-07-29 15:54:43
luiza
2018-06-29 10:09:04
luiza
2018-06-28 09:48:22
kjonca
2018-06-22 17:41:09
Dominik Szczepaniak
2018-06-22 14:33:52
MiXen
2018-06-17 22:00:45
ekonomiczny-wojownik.pl
2018-06-05 03:22:27
Może zainteresuje Cię również: