Blog IT, Blog Marketing

Stań się idealnym pracodawcą

Stań się idealnym pracodawcą

TeamQuest 06.12.2015 r.

Obsadzanie wolnych stanowisk pracy to zadanie ważne i zarazem trudne. To przecież dobrze skompletowany zespół pracowników świadczy o sile danej organizacji. Bez odpowiednich zasobów ludzkich, firma nie może dynamicznie rozwijać swojego biznesu, czy inwestować w innowacyjne technologie pozwalające na zdobycie przewagi rynkowej.

Warto rozumieć potrzeby kandydatów i pracowników, aby w ten sposób stworzyć im warunki pracy, które pozwolą na zwiększenie poziomu zaangażowania i motywacji. Dzięki temu, firma zyskuje solidne podstawy do rozwoju, który w zglobalizowanym świecie, nie jest przecież taki prosty. Warto stać się idealnym pracodawcą, aby dzięki temu przyciągnąć do organizacji najlepszych specjalistów w danej dziedzinie. Co się liczy dla Brytyjczyków? Jakie profity są dla nich najbardziej satysfakcjonujące? Czy podobnie jest na polskim rynku pracy? O tym poniżej:

Atrakcyjne wynagrodzenie

Atrakcyjne wynagrodzenie wabi Brytyjczyków

To właśnie wysoka pensja głównie wabi Brytyjczyków do wyboru danej oferty pracy. Wymiar finansowy jest istotnym czynnikiem każdej pracy. W dużej mierze jest to w zasadzie sens pracy. Wykonujemy dane obowiązki zawodowe jako pracownicy najemni, aby w ten sposób zdobyć środki na utrzymanie.

Im dane kwalifikacje są bardziej pożądane, tym są one wyżej cenione. Tę oczywistą prawdę powinni znać wszyscy, którzy odpowiadają za zarządzanie polityką personalną, czy też za tworzenie nowych miejsc pracy. Bez odpowiednich nakładów finansowych nie powinno się liczyć na przyciągnięcie najlepszych.

Jasna ścieżka kariery

Możliwość awansu, rozwoju zawodowego to jedne z najważniejszych czynników, dla których pracownicy decydują się na pozostanie w danej organizacji. Już na początku podjęcia zatrudnienia, każdy z pracowników powinien znać swoją potencjalną ścieżkę kariery. Co ważne, nie musi być to droga łatwa; o wiele ważniejsze jest to, że rzeczywiście ta droga istnieje. Jeżeli pracownik spełni określone wcześniej warunki, powinien wspiąć się na kolejny szczebel swojej drabiny kariery zawodowej.

Dużą rolą menedżerów jest dostrzeganie „perełek” wśród swoich podwładnych i umożliwianie im ciągłego rozwoju zawodowego. Nie musi być to zawsze awans zawodowy. Dobrym rozwiązaniem jest również dawanie trudniejszych, wymagających wyzwań, zadań.

Podnoszenie własnych kwalifikacji

Brytyjski rynek szkoleń jest o wiele bardziej rozwinięty od polskiego. Pracownicy na „Wyspach” cenią sobie pracodawców, którzy inwestują w ich kwalifikacje. Myślę, że podobne potrzeby mają również i polscy pracownicy. Wciąż słyszy się przecież postulaty pracowników o zwiększenie nakładów na szkolenia. Dla każdej z firm jest to oczywiście wydatek. Jednak przy zwiększonym nakładzie pracy na stworzenie dobrej polityki szkoleniowej, te wydatki można skutecznie zminimalizować.

Elastyczne godziny pracy

W świecie globalnych technologii, powszechnej komputeryzacji, większa część pracy może być wykonywana w domowym zaciszu. Takie rozwiązanie cenią sobie nie tylko Brytyjczycy, ale również Polacy. Jednak elastyczny czas pracy to nie tylko możliwość pracy z domu. O wiele istotniejsze jest umożliwienie pracownikowi wykonywania swoich obowiązków zawodowych w ruchomych godzinach. Jeden z pracowników woli pracować między 8 a 16, a inny między 10 a 18. Jeżeli stanowisko pracy nie wymaga pracy w konkretnych godzinach, to warto zastosować takie rozwiązanie. Pracownicy doceniają pracodawców, którzy liczą się z życiem prywatnym, z nagłymi wypadkami swoich podwładnych. Wychodzenie z założenia, że „nie da się” lub „nie bo nie”, nie tworzy przyjemnej atmosfery pracy.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat employer branding, koniecznie przeczytaj:

Jak zbudować markę dobrego pracodawcy (część I)

Jak zbudować markę dobrego pracodawcy (część II)

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej