Blog IT, Blog Marketing

Microsoft pod płaszczykiem łatek sprawdza zgodność starszych PC z Windowsem 10

Microsoft pod płaszczykiem łatek sprawdza zgodność starszych PC z Windowsem 10

Maciej Olanicki , 11.07.2019 r.

14 stycznia 2020 roku Microsoft ma zaprzestać wydawania jakichkolwiek aktualizacji dla Windowsa 7. Problem w tym, że wciąż wielu użytkowników jest z niego całkiem zadowolonych, zaś zachęta w postaci darmowej aktualizacji do Windowsa 10 nie jest już dostępna. Lipcowe biuletyny bezpieczeństwa pokazują, że Microsoft już szykuje grunt pod kampanię „zachęcającą” do migracji.

Zobacz też: Ważne zmiany w Windowsie 10: jesiennej aktualizacji w praktyce nie będzie

Użytkownicy, którzy dziś korzystają z Windowsa 7, mają możliwość takiego skonfigurowania usługi Windows Update, aby ta instalowała poprawki i aktualizacje bezpieczeństwa lub też dostarczała wyłącznie najważniejsze łatki bezpieczeństwa. Mogłoby się wydawać, że przekaz od użytkowników wybierających drugą opcję jest jasny: Microsofcie, nie rób niczego poza łatanie swojego systemu operacyjnego.

win7-win10

Jak jednak donosi serwis zdnet.com, w tym miesiącu korporacja udostępniła aktualizacje KB4507456, która zdaje się nie uwzględniać przyjętej wcześniej polityki. Na maszyny użytkowników, którzy chcą otrzymywać tylko najważniejsze łatki bezpieczeństwa, trafił bowiem owiany złą sławą komponent KB2952664, którego zadaniem jest sprawdzanie kompatybilności specyfikacji z Windowsem 10.

Zobacz też: Piekło zamarzło! Oprogramowanie Win32 zawita do Microsoft Store

Pod płaszczykiem łatek bezpieczeństwa Microsoft sprawdza, czy dana maszyna może zostać zaktualizowana. Nietrudno się domyślić, że jest to powiązane z przywołanym już rychłym końcem wsparcia dla Windowsa 7. Jak dotąd mieliśmy do czynienia tylko z pojedynczymi przejawami zachęcania do migracji (np. powiadomienia z systemowej tacki), ale wiemy, że Microsoft stać w tym zakresie na znacznie więcej.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej