Blog IT, Blog Marketing

Broadcom zamierza przejąć Symantec za 15,5 mld dolarów

Broadcom zamierza przejąć Symantec za 15,5 mld dolarów

Maciej Olanicki , 04.07.2019 r.

W ostatnim czasie o Broadcomie było głośno w toku wszczętego przez Komisję Europejską śledztwa. Europejska komisarz ds. konkurencji, Margrethe Vestager, sprawdzi, czy Broadcom nie dopuścił się nadużywania dominującej pozycji na rynku przystawek telewizyjnych i modemów. Ale amerykańskie przedsiębiorstwo zdaje się tym nie przejmować i wybiera się na zakupy.

Według źródeł Bloomberga, Broadcom ma zamiar przejąć korporację Symantec, znaną przede wszystkim z oprogramowania antywirusowego Norton. Negocjacje mają być na zaawansowanym etapie, Broadcom chce przejąć Symanteca za 15,5 mld dolarów. Byłby to drugi co do wielkości zakup firmy produkującej oprogramowanie w historii Broadcomu po tym, jak w zeszłym roku za kwotę 18 mld dolarów przejęte zostało CA Technologies.

Symantec to w tej chwili największy producent oprogramowania antywirusowego na świecie, który dostarcza produkty i usługi 350 tys. organizacjom i około 50 mln użytkowników prywatnych. W portfolio przedsiębiorstwa znajdziemy zarówno ochronę kierowaną do klienta korporacyjnego, zabezpieczającą między innymi przed złożonymi atakami typu Advaced Persistent Threat, jak i na pecety czy urządzenia mobilne.

Zobacz też: Apple odpiera zarzuty o monopol i... pokazuje, że konkurencja w App Store nie ma szans

Plany przejęcia tak dużego producenta oprogramowania chroniącego przed złośliwym oprogramowaniem przez czołowego gracza na rynku układów półprzewodnikowych i łączności może kojarzyć się z przejęciem McAfee przez Intela w 2010 za kwotę 7,86 mld. Intel chciał w ten sposób wykorzystać dorobek Johna McAfeego do zabezpieczania własnych procesorów. Planu tego jednak nigdy nie udało się zrealizować w stu procentach.

Przecieki dotyczące przejęcia zostały dobrze odebrane na giełdzie – akcje Symanteca podrożały wczoraj na nowojorskiej giełdzie o 16%, co stanowi największy wzrost wartości od około ośmiu miesięcy. Według analityków Bloomberga należy się jednak spodziewać, że po finalizacji przejęcia Broadcom będzie szukał w strukturze organizacyjnej Symanteca daleko idących optymalizacji.

Zobacz też: Red Hat Summit: czy należy wierzyć, że IBM pozwoli Red Hatowi na niezależność?

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej