Blog IT, Blog Marketing

Podsumowanie tygodnia #18 – przegląd najważniejszych wydarzeń w branży IT

Podsumowanie tygodnia #18 – przegląd najważniejszych wydarzeń w branży IT

Maciej Olanicki , 02.06.2019 r.

Prezentujemy subiektywny wybór najważniejszych wydarzeń w branży IT w mijającym tygodniu. Biznesowe przepychanki pomiędzy branżowymi kolosami, nowości w oprogramowaniu, premiery nowych wersji IDE czy kolejne skandale związane z pogwałceniem prywatności internautów? Wszystko to znajdziesz w podsumowaniu tygodnia podane w oszczędnej i przystępnej formie.

Najpopularniejsze artykuły na blogu TeamQuest

W mijającym tygodniu największym zainteresowaniem na naszym blogu cieszył się artykuł o ciekawym przypadku dowiedzenia skuteczności programu szyfrującego VeraCrypt. Tuż za nim uplasowała się publikacja o integracji Windowsa 10 i Pythona, artykuł o systemie operacyjnym Huaweia oraz przypadek podważenia wiarygodności bezpiecznej usługi pocztowej ProtonMail. Pierwszą piątkę zamyka tekst dotyczący obaw Chin przed zablokowaniem tam dostępu do GitHuba.

Huawei wstrzymuje produkcję smartfonów?

Wygląda na to, że ciosy wymierzone przez Donalda J. Trumpa w korporację Huawei okazały się celne i dotkliwe. Pojawiły się plotki, że Huawei zredukowało zamówienia na części, z których konstruuje smartfony, co jest interpretowane jako pierwsza oznaka wstrzymania prac nad tą klasą sprzętu. Zhao Ming, dyrektor Honora, otwarcie stwierdził, że przyjęta wcześniej strategia, według której Huawei do 2020 roku ma być największym producentem smartfonów na świecie, będzie najpewniej wymagała rewizji. „Jest za wcześnie, by mówić, że uda nam się osiągnąć ten cel”, powiedział Ming.

Apple zaprezentowało… iPoda

Choć może się to wydawać dziwną decyzję, to Apple postanowiło odświeżyć portfolio swoich… odtwarzaczy muzycznych. Oczywiście na tyle, na ile można tak określić nowego iPoda Touch 7. Więcej ma on bowiem wspólnego z iPhonem o klasycznej 4-calowej konstrukcji, nie posiada po prostu gniazda na kartę SIM. Założenie jest ciekawe – iPod ma być najtańszym dostępnym na rynku urządzeniem z iOS-em. Jego cena w Polsce wynosi 1099 zł za wariant z 32 GB pamięci.

Quake II z Ray-Tracingiem za darmo, także na Linuksie

Legenda wśród gier zyska wkrótce drugą młodość i… zostanie udostępniona za darmo także na Linuksie. Klasyczna strzelanka zostanie przez NVIDIĘ wzbogacona o obsługę Ray Tracingu, czyli efektowny sposób renderowania świateł. Efekty dotychczasowych prac robią duże wrażenie – gra, która obchodzi wtym roku 22 urodziny prezentuje się naprawę przyjemnie. Tym bardziej, że wkrótce trafi do nas za darmo. Do obsługi ray tracingu wymagana jest karta NVIDIA GeForce RTX 2060 lub wyższa.

North Face reklamował się na Wikipedii

Producent popularnych akcesoriów i ubrań sportowych zdecydował się na kontrowersyjną praktykę reklamową. Firma zdecydowała się zlecić przygotowanie sesji zdjęciowej na popularnych szlakach, na zdjęciu widoczni byli modele w ubraniach North Face. Następnie podmieniono zdjęcia na Wikipedii reklamami. To co miało zachęcać do zakupów okazało się antyreklamą. Administracja Wikipedii publicznie określiła działalność jako „nieetyczna manipulacja”, North Face przeprosił i usunął swoje reklamy z Wolnej Encyklopedii.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej