Blog IT, Blog Marketing

Microsoft udostępnia kod źródłowy WPF, Windows Forms i WinUI

Microsoft udostępnia kod źródłowy WPF, Windows Forms i WinUI News!

Maciej Olanicki , 04.12.2018 r.

Nie ma wątpliwości, że rewolucja Open Source w Microsofcie trwa w najlepsze. Podczas dzisiejszej konferencji Microsoft Connect() korporacja ogłosiła, że kod źródłowy Windows Presentation Foundation, Windows Forms oraz WinUI będzie ogólnodostępny w repozytorium GitHub.

Universal Windows Platform to nie wszystko

To dość ciekawa decyzja – mogłoby się wydawać, że zarówno silnik graficzny WPF, jak i narzędzie do tworzenia interfejsów Windows Forms, a także biblioteki WinUI to dla Microsoftu rozwiązania odrobinę niedzisiejsze. Wszak nacisk został po premierze Windows 10 położony przede wszystkim na aplikacje i interfejsy Universal Windows Platform. Entuzjazmu korporacji wobec UWP nie podzielili jednak na ogół programiści , wiernie trwając przy sprawdzonych i skutecznych aplikacjach Win32 i interfejsach przygotowanych dzięki Forms.

Specjalista ds. Sprzedaży

Gdańsk
Aplikuj

Senior Account Manager

Warszawa
Aplikuj

Key Account Manager

Warszawa
Aplikuj

Software Engineer .Net 23000 - 27000 PLN

Praca zdalna
Aplikuj

Junior HelpDesk 5000 - 6000 PLN

Zabrze
Aplikuj

Microsoft coraz bardziej otwarty

Jak stwierdził w rozmowie z Paulem Thurrotem jeden z przedstawicieli Microsoftu, otwarcie WPF, Windows Forms i WinUI ma na celu wprowadzenie większej dynamiki do rozwoju tych narzędzi. Społeczność nie tylko będzie mogła na własny użytek forkować udostępniony na GitHubie kod, ale także partycypować w rozwoju oficjalnego wydania – najbardziej udane innowacje społeczności będą mogły trafić do oficjalnej gałęzi. Microsoft chce także w ten sposób przyśpieszyć proces łatania błędów.

Kod źródłowy Windows Presentation Foundation,Windows Forms i WinUI ma się pojawić na GitHubie Microsoftu jeszcze dziś.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej