Blog IT, Blog Marketing

Microsoft będzie sprzedawał Linuksa

Microsoft będzie sprzedawał Linuksa News!

TeamQuest 06.11.2018 r.

Firma Microsoft poinformowała że będzie sprzedawać płatną w kwocie 92,49 zł dystrybucję Linuksa! - piekło zamarzło?

wlinux Sklep Microsoft

W ramach podsystemu WSL (Windows Subsystem for Linux) firma ogłosiła udostępnienie dwóch nowych dystrybucji systemu Linux w tym jednej płatnej o nazwie WLinux.

WLinux jest dystrybucją opartą na Debianie i będzie dostępna w ramach sklepu Microsoftu. Inną dystrybucją dostępną w ramach sklepu i działającą na WSL będzie Ubuntu.

Microsoft ciągle pracuje nad poprawkami do ostatniej październikowej dużej aktualizacji. Firma z Redmond poinformowała, że nowa wersja Windowsa będzie wspierała w ramach WSL więcej dystrybucji Linuksa w tym: Ubuntu, openSUSE, Debian, Kali Linux.

Ubuntu w wersji 18.04 można pobrać ze sklepu Microsoft Store. Dystrybucja będzie działać zarówno na procesorach intela jak i na ARM'ach.

"WLinux to dostosowana dystrybucja Linuksa zbudowana na Debianie specjalnie przystosowana do pracy w środowisku WSL" twierdzi firma w swoim sklepie, oraz "WLinux to pierwsza zoptymalizowana dystrybucja dla WSL". Firma poinformował że WLinux został zbudowany prze Whitewater Foundry a źródła dystrybucji dostępne są na GitHubie. Firma promuję swój najnowszy produkt jako "szybkie środowisko terminali dla programistów Linuxa.

W polskim sklepie przez najbliższe 7 dni można skorzystać z promocji w postaci 50% upustu w cenie 45,99 zł.

Podsystem WSL rozwijany jest przez Microsoft od dość dawna, to wraz z październikową aktualizacją, użytkownicy będą mieli ułatwiony proces uruchomienia systemu Linux. Proces startu będzie można zainicjować z poziomu eksploratora Windows.

Windows Subsystem for Linux (WSL) to rozwijany przez Microsoft podsystem linuksowy działający na Windowsie 10. WSL jest dostępny dla użytkownika od momentu wypuszczenia przez Microsoft aktualizacji Fall Creators Update dla Windows 10.

WSL pozwala linuksowym dystrybucjom na pełen dostęp do sieci, współpracę na poziomie systemu plików, uruchamianie z poziomu konsoli linuksowej aplikacji zainstalowanych na Windows 10, powoli integruje się z exploratorem plików, pozwala także przy odrobinie wysiłku uruchomić graficzne aplikacje linuksowe.

W ramach WSL można mieć zainstalowane i uruchomione na raz kilka dystrybucji linuksowych, co powinno ułatwić pracę developerów i administratorów.

Poniżej możecie zobaczyć wLinux w akcji:

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej