Blog IT, Blog Marketing

5 stron z kursami online dla programistów

5 stron z kursami online dla programistów

TeamQuest 01.08.2018 r.

Z tego wpisu dowiesz się:

  • gdzie szukać wiedzy na temat programowania?
  • jakie strony z kursami kodowania są godne polecenia?
  • na co zwracać uwagę wybierając szkolenie?

O tym, że warto się uczyć kodowania nie trzeba nikogo przekonywać. Programista to wciąż synonim zawodu przyszłości. Fakt ten popycha w kierunku branży IT nie tylko osoby dopiero wkraczające na rynek pracy, ale również tych, którzy szukają zawodowej zmiany. Nawet jeśli nie planujemy pracy jako programista, znajomość podstaw kodowania pozwala zrozumieć wiele procesów zachodzących w świecie Internetu, komputerów i nowych technologii. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, na jakich stronach warto szukać kursów pozwalających zgłębić podstawy JavaScript, PHP czy SQL.

MIT Open Course War

Ta strona nie bez powodu znalazła się na pierwszej pozycji naszego zestawienia. Massachusetts Institute of Technology to najsłynniejsza i najlepsza na świecie amerykańska uczelnia techniczna. Studenci a także osoby chcące zgłębiać wiedzę na własną rękę znajdą tu ponad 2000 darmowych kursów podzielonych na trzy sekcje: General Introductions, Language-Specyfic Courses i Follow-up Courses. To kopalnia wiedzy dla wszystkich specjalistów IT, zarówno doświadczonych jak i tych, którzy do tej pory nie mieli nic wspólnego z programowaniem.

EdX

Projekt ten to efekt współdziałania MIT oraz Harvardu. Można tu jednak znaleźć również kursy o różnej tematyce i czasie trwania przygotowane przez inne organizacje. Programiści znajdą tu głównie materiały do nauki Java i Python, ale nie tylko. Platforma oferuje też szkolenia np. z zarządzania projektami. Część z udostępnianych szkoleń można odbywać w dowolnym terminie – inne mają z góry określane daty. Co istotne, są one darmowe a po ich ukończeniu można wykupić odpowiedni certyfikat.

Coursera

Jest to platforma z kursami internetowymi przygotowanymi przez ponad 140 uczelni i instytucji naukowych z całego świata. Dzięki współpracy z wieloma amerykańskimi uniwersytetami oferowane przez nią materiały są najwyższej jakości. Na Courserię warto zaglądać regularnie. Szkolenia najczęściej mają ściśle określone ramy czasowe, co oznacza że po ich zakończeniu przestają być dostępne, a w ich miejsce pojawiają się nowe. Choć zdecydowana większość materiałów jest w języku angielskim, zdarzają się również tutoriale po polsku. Możliwy jest zakup certyfikatu potwierdzającego zdobyte umiejętności.

Khan Academy

To projekt non profit byłego absolwenta MIT - Salmana Khana. Strona ta oferuje ponad 1800 kursów wideo o szerokim zakresie tematów: od matematyki, poprzez nauki humanistyczne, po informatykę. Programista znajdzie tu m.in. materiały do nauki SL, JavaScript czy HTML. Co ciekawe, tutoriale są tu dostępne również w języku polskim.

Udacity

Serwis, na którym znajdziemy zarówno darmowe jak i płatne kursy z zakresu IT. Twórcy platformy chwalą się szkoleniami stworzonymi we współpracy z ekspertami m.in. z Facebooka, Google’a, Cloudery oraz MongoDB. Programista znajdzie tu tutaj zarówno bardzo podstawowe szkolenia jak i zaawansowane, wymagające już pewnej wiedzy. Elementem, który wyróżnia udacity.com jest tzw. nanodegrees, czyli kursy pozwalające na opanowanie danej umiejętności na poziomie wystarczającym do znalezienia pracy.

Uczenie się programowania opłaca się dziś bardziej niż kiedykolwiek. Nic dziwnego, że kursy online powstają jak grzyby po deszczu. Ich oferta jest dziś na tyle szeroka, że każdy, zarówno początkujący jak i doświadczony koder, znajdą coś dla siebie.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej