Blog IT, Blog Marketing

Czy samodzielna nauka programowania daje szanse na zatrudnienie?

Czy samodzielna nauka programowania daje szanse na zatrudnienie?

TeamQuest 17.12.2017 r.

Rynek pracy programistów jest rynkiem prężnie rozwijającym się. Wśród pracodawców konkurencja o najlepszych specjalistów z różnych języków programowania jest bardzo duża. Zapotrzebowanie na usługi programistyczne oraz atrakcyjne warunki pracy sprawiają, że coraz więcej osób chce zostać programistą. Dostęp do rzetelnych i darmowych materiałów dotyczących nauki programowania jest obecnie niezwykle łatwy. Internet wypełniony jest bezpłatnymi kursami, podręcznikami, czy filmami instruktażowymi, które pozwalają na rozwijanie umiejętności programowania na własną rękę. Czy jednak, na coraz bardziej nasycającym się rynku pracy znajdzie się miejsce, dla osób, które nie posiadają dużego doświadczenia w programowaniu i swoich umiejętności nie mogą potwierdzić, ani pokaźnym portfolio, ani odpowiednimi certyfikatami?

Samodzielna nauka programowania - czy da się w ten sposób znaleźć pracę?

Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Jak zawsze wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji, oraz chęci do nauki. Nauka na własną rękę niesie ze sobą ryzyko nabrania złych nawyków oraz nieusystematyzowaniem zdobytej wiedzy, które na etapie samej pracy mogą przysparzać wielu problemów, lecz z drugiej strony pierwsze miesiące w nowej pracy programisty i tak na ogół wiążą się również z nauką związaną ze specyfiką pracy wybranej firmy. Największym wyzwaniem dla samouka będzie jednak zaprezentowanie swoich umiejętności przed przyszłym pracodawcą. Z samego CV rekruter nie będzie w stanie sprostać wyzwaniom związanym ze stanowiskiem na które aplikuje, dlatego ważne jest by wraz z nauką programowania wykazywać się żywym zainteresowaniem tym co dzieje się w branży. Nie da się ukryć, że osoby korzystające z pomocy profesjonalnych szkoleń, specjalistycznych studiów, czy biorące udział w projektach będą miały większe szanse na zostanie dobrym programistą.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej