Którzy programiści zarabiają najwięcej?

TeamQuest 03.08.2018 r.
Title text for image

Branża IT jest uważana nie tylko za niezwykle przyszłościową, ale przede wszystkim za taką, której rynek pozwala na wysokie zarobki. Bardzo często wynika to z zapotrzebowania na specjalistów z tej dziedziny, co jednocześnie jest przyzwoleniem na stawianie wysokich oczekiwań finansowych. Tym samym zarobki osób z tej branży wydają się na tyle atrakcyjne, że zainteresowanie studiami w tym kierunku wzrasta z roku na rok.

Płaca a specjalizacja

Rzeczywiście fachowcy z pionu IT należą do jednych z najbardziej opłacanych na rynku. Płaca zależna jest od regionu, wykształcenia, ale również od formy zatrudnienia i doświadczenia. Wraz z biegiem lat wynagrodzenie bardzo często wzrasta, co daje nie tylko satysfakcję z wykonywanej pracy, ale mobilizuje do dalszego kształcenia.

Branża IT jest podobna do wielu innych pod względem dostępności specjalistów. A mianowicie im bardziej zaawansowana technologia, jaką należy obsłużyć, tym zarobki są wyższe. Uważa się, że początkujący programista jest w stanie zarobić od 3 tysięcy złotych w górę. Jednak w przypadku technologii takich jak RUBY czy COBOL zarobki są na tyle wysokie, że pensję na poziomie średniej krajowej pozostawiają daleko w tyle. Najlepsi specjaliści w fachu są w stanie zarobić nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. W przypadku aplikacji mobilnych zarobki oscylują w granicach 14 000 – 18 000 złotych.

Wynagrodzenie a doświadczenie

Branża IT jest w ciągłym rozwoju, ponadto wynagrodzenie bardzo często wzrasta wraz z doświadczeniem pracownika. I tak przykładowo osoba początkująca na stanowisku IT junior może zarabiać około 4 tysięcy złotych, natomiast osoba z doświadczeniem i tym samym stanowiskiem, tyle że IT senior jest w stanie zrobić powyżej 15 000 złotych.

Programiści są jednymi z bardziej pożądanych pracowników na rynku. Nie sztuką jest jednak ukończyć studia, by znaleźć dobrze płatną pracę. Przede wszystkim należy być nastawionym na ciągły rozwój, poszerzanie swojej wiedzy i umiejętności. Dzięki czemu można będzie liczyć na kolejne sukcesy i wyższe pensje.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT: