Blog IT, Blog Marketing

Jakie polskie blogi IT warto śledzić?

Jakie polskie blogi IT warto śledzić?

TeamQuest 07.05.2018 r.

Z tego wpisu dowiesz się:

  • jakie blogi o tematyce IT są godne polecenia?
  • skąd czerpać inspirację i wiedzę na temat świata nowych technologii?
  • gdzie programiści znajdą praktyczne wskazówki, jak rozwiązywać techniczne problemy?

Blogowanie w ostatnich latach stało się modne. To świetny sposób nie tylko na dzielenie się wiedzą, ale również na budowanie swojej marki osobistej i wyrobienie sobie wizerunku eksperta. Nic więc dziwnego, że prowadzą je również miłośnicy branży IT, którzy dzielą się swoją pasją do programowania i świata nowych technologii. Przedstawiamy kilka, naszym zdaniem, najciekawszych blogów prowadzonych przez polskich autorów.

DevStyle

To jeden z najpoczytniejszych polskich blogów technologicznych znanych chyba każdemu programiście niezależnie od doświadczenie i specjalności. Maciej Aniserowicz – programista i trener, dzieli się na nim tajnikami swojej pracy, spostrzeżeniami na temat rynku pracy IT a także newsami na temat zbliżających się szkoleń i konferencji. Wśród tematów, jakie porusza bloger są również recenzje sprzętów, artykuły techniczne i felietony dotyczące etyki zawodowej czy stereotypów. Wiele praktycznych wskazówek na temat stawiania pierwszych kroków w branży IT znajdą tutaj początkujący koderzy.

Strefa Kodera

Blog skierowany głównie do programistów. Zawiera potężną dawkę technicznej wiedzy na temat tworzenia aplikacji mobilnych, webdevelopmentu, programowania i nowych technologii. Autor, Łukasz Dudziński, stawia nacisk na praktyczną stronę swoich wpisów, czemu mają służyć artykuły w formie tutoriali. Oprócz zagadnień stricte informatycznych blog zawiera dużą porcję nowinek ze świata nowych technologii, opisy sprzętu dla programistów, relacje z branżowych eventów a także recenzje książek.

Niebezpiecznik

To jeden z najpopularniejszych rodzimych blogów poświęcony bezpieczeństwu danych w sieci i systemom technologicznym, prowadzony przez Piotra Koniecznego – programistę .Net oraz SharePoint, który dzieli się na nim swoją wiedzą i doświadczeniami. Niebezpiecznik to źródło aktualnych, ważnych i rzetelnie przygotowanych newsów i informacji, których jakość, mimo wąskiej specjalizacji, jest na najwyższym światowym poziomie.

JavaDevMatt

Kolejny blog zaadresowany przede wszystkim do developerów. Oprócz poradników i tutoriali związanych z techniczną stroną programowania, można tu znaleźć wiele innych przydatnych dla koderów informacji, na przykład na temat negocjacji wynagrodzenia, nauki języków obcych czy zmiany branży. Oprócz bloga autor, Mateusz Kupilas, prowadzi również kanał na You Tube. Wiele praktycznych wskazówek znajdą tu osoby zainteresowane pracą za granicą. W cyklu „Programista na emigracji” autor dzieli się bowiem swoimi doświadczeniami z pobytu w Niemczech.

3e Software house

Blog prowadzony przez jednego z dostawców systemów informatycznych. W zakładce Artykuły programiści mogą znaleźć wiele opisów rozwiązań technicznych problemów. Autorzy szczegółowo, krok po kroku tłumaczą poszczególne działania, co sprawia, że wpisy mają charakter tutoriali. Oprócz case studies, na stronie znajduje się wiele innych specjalistycznych tekstów, na przykład na temat bezpieczeństwa danych, przepisów GIODO w projektach IT czy pomiarów jakości kodu.

Powyższa lista nie jest rankingiem, lecz subiektywnych wyborem 5 godnych polecenia blogów o tematyce IT. Jakie inne strony Waszym zdaniem powinny znaleźć się w tym zestawieniu? Czekamy na komentarze.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej