Blog IT, Blog Marketing

5 powodów, dla których warto dzielić życie z programistą

5 powodów, dla których warto dzielić życie z programistą

TeamQuest 13.02.2018 r.

Z tego wpisu dowiesz się:

  • co sprawia, że developer to dobry kandydat na życiowego partnera?
  • dlaczego warto mieć w domu kodera?
  • jakie cechy programisty dają mu przewagę nad przedstawicielami innych zawodów?

Wyalienowany z rzeczywistości nerd w kraciastej koszuli, niezdolny do wymiany informacji innych niż cyfrowe i nie widzący świata poza swoim komputerem – wśród wielu kobiet, które nigdy nie miały do czynienia z programowaniem, ten stereotypowy obraz specjalisty IT wciąż ma się dobrze. Tymczasem, jak się okazuje, istnieje całkiem sporo zalet dzielenia życia z mężczyzną, który myśli kodem. Oczywiście serce nie sługa, jednak do tego, co nam podpowiada, zawsze warto dodać szczyptę zdrowego rozsądku. Dlaczego zatem programista świetnie sprawdzi się jako druga połowa?

Umiejetność logicznego myślenia

Koderzy to w przeważającej większości przypadku niezwykle racjonalne osoby. Zdolność do chłodnej analizy, upodobanie do rozwiązywania problemów oraz szukania powodów, dlaczego coś nie działa to umiejętności, które są nieocenione w codziennym życiu. Wiążąc się z programistą możemy zatem liczyć na rozsądne i zaplanowane wydatki oraz zawsze dobrze przemyślane realizowanie planów.

Możliwość pracy w elastycznych godzinach

Elastyczność

Rynek kandydata rządzi się swoimi prawami. Dlatego programiści zwykle obdarzani są w firmach specjalnymi przywilejami. Wielu z nich może przychodzić do pracy o dowolnej, wygodnej dla siebie porze. Wyjście z biura w środku dnia i załatwienie ważnej sprawy w większości przypadków nie będzie stanowiło problemu. A kiedy dziecko zachoruje, przyda się możliwość zdalnego wykonywania obowiązków.

Aktywne spędzanie czasu

Leniwy weekend przed telewizorem? Nie z programistą. Po całym tygodniu pracy ze wzrokiem przyklejonym do ekranu komputera, to ostatnie, na co będzie miał ochotę. Oprócz programowania, które jest jego najważniejszą pasją, koderzy zwykle mają wiele ciekawych hobby, którymi „zarażają” swoje drugie połowy. Wielu z nich to pasjonaci sportów. Nieważne, czy nasz programista jest zafascynowany muzyką, wspinaczką, żeglarstwem, tenisem, muzyką czy fotografia. Nuda z nim z całą pewnością nam nie grozi.

Stabilna sytuacja finansową

Wynagrodzenie

Rynek pracy IT jest szczególnie chłonny. Już teraz brakuje przedstawicieli na nim deveoperów a luka ta systematycznie się powiększa. Nic też nie wskazuje na to, żeby trwający boom na programistów miał się w najbliższym czasie skończyć. Koderzy, jako nieliczni, mogą liczyć na pewność zatrudnienia i dużo wyższe niż przeciętne wynagrodzenie. A jeśli wyjątkowy splot okoliczności sprawi, że stracą pracę? Kolejna będzie leżeć na wyciągnięcie ręki.

Pamięć do dat

Oczywiście trudno oczekiwać tego, że każdy koder może pochwalić się tak świetną pamięcią, że żadna ważna data nie umknie jego uwadze. Od czego jednak są nowe technologie? Znając upodobanie programistów do gadżetów i cyfrowych nowinek, możemy mieć pewność, że wykorzystają (a przy okazji przetestują)najnowszej generacji terminarze, komunikatory i systemy powiadamiania, aby w dniu urodzin czy rocznicy zaskoczyć swoją drugą połówkę życzeniami i prezentem.

Dla tych, którzy nasze argumenty wzięli sobie do serca i dali się przekonać, że programista to idealny kandydat na życiowego partnera, mamy złą wiadomość. Koderzy mają również wady. Ale to już temat na osobny wpis. Być może nawet nie jeden.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej