Blog IT, Blog Marketing

Na tropie dobrego szkolenia IT

Na tropie dobrego szkolenia IT

TeamQuest 21.01.2018 r.

Z tego wpisu dowiesz się:

  • na jakie elementy warto zwrócić uwagę szukając odpowiedniego szkolenia?
  • po czym poznać, że w dany kurs warto zainwestować?
  • jak poruszać się w gąszczu dostawców szkoleń i dokonać właściwego wyboru?

Nowe technologie należą do najszybciej rozwijających się branż. To sprawia, że nieustanne uzupełnianie swojej wiedzy i podnoszenie kwalifikacji jest dla specjalistów IT koniecznością. Programiści, którzy chcą pozostać na rynku pracy konkurencyjnymi graczami muszą doskonalić nie tylko swoje umiejętności techniczne, ale również szlifować języki obce i trenować kompetencje „miękkie”. Wśród skutecznych sposobów na zawodowy rozwój jest udział w różnego rodzaju kursach i szkoleniach. Tylko jak wybrać właściwą dla siebie propozycję, kiedy firmy oferujące tego typu usługi dla specjalistów IT rosną jak grzyby po deszczu?

Dostawca pod lupą

Pod lupą

Wbrew informacjom zawartym na stronach internetowych firm realizujących szkolenia, nie każdemu dostawcy można zaufać. Szukając wiarygodnego partnera warto sprawdzić, jak długo jest na rynku i co o nim wiadomo. Jakie ma opinie? Czy specjalizuje się w branży IT? Czy nagrody i certyfikaty, którymi chwali się, mają wartość większą niż marketingowa? Czy wśród klientów są duże i uznane organizacje? Dodatkowym atutem jest realizacja projektów, z których firma szkoli. Dzięki temu można się spodziewać, że przekazywane „know-how” będzie oparte na praktycznym doświadczeniu.

Trener ma znaczenie

Tym, co ma kluczowy wpływ na jakość realizowanego kursu jest prowadząca go osoba. Kompetencje merytoryczne, choć niezbędne, nie zawsze są wystarczające. Nawet najbardziej interesująca wiedza przekazana w niejasny, mało przystępny sposób, stanie się trudna do przyswojenia. Warto sprawdzić, czy trener jest jednocześnie praktykiem, jakimi osiągnięciami może się pochwalić i jak wygląda jego pozycja w środowisku zawodowym. Jest to szczególnie istotne, ponieważ szkolenia dla specjalistów IT powinny dostarczać wiedzę i umiejętności, które mają przydać się w realnej pracy.

Lepiej z akredytacją

Akredytacja to profesjonalna ocena programu szkolenia dokonana przez niezależną organizację, która ustala standardy jakości w danej dziedzinie edukacji. Na świecie istnieje wiele ośrodków tego typu. Mimo że posiadanie rekomendacji któregoś z nich, nie jest niezbędne do tego, aby szkolić, wybierając akredytowany kurs dostajemy gwarancję jakości a często również możliwość uzyskania certyfikatu potwierdzającego uzyskane kompetencje. Takie szkolenia są zwykle droższe niż autorskie, jednak z całym przekonaniem są warte swojej ceny.

Program skrojony na miarę

Program skrojony na miarę

Idealnie zaprojektowane, uniwersalne szkolenia nie istnieją. Warto szukać takich trenerów i firm szkoleniowych, które będą gotowe dopasować program kursu do naszych potrzeb i oczekiwań. Przeprowadzenie ćwiczeń i warsztatów z wykorzystaniem rzeczywistych problemów i wyzwań, z jakimi na co dzień przychodzi nam się mierzyć w pracy, sprawi, że szkolenie będzie znacznie bardziej efektywne.

W czasach, kiedy jesteśmy zasypywani nadmiarem ofert, znalezienie takiego szkolenia, które przyniesie satysfakcję, wspomoże rozwój zawodowy, dostarczy nowych umiejętności i wiedzy, wydaje się prawdziwą sztuką. W tej kwestii nie ma jednak miejsca na pochopne decyzje. Nie ma nic gorszego niż powrót ze szkolenia z poczuciem zmarnowanego czasu i pieniędzy.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej