Pięć porad, aby lepiej budować swoją markę w sieci13 lipca 2016

Zorganizuj się w sieci

Myślę, że większość z nas publikuje informacje na swój temat w Internecie. Dotyczy to przede wszystkim tych osób, które posiadają założone profile na portalach społecznościowych. To właśnie na nich zamieszczamy informacje na temat naszej aktywności, tej zawodowej, jak i prywatnej. Dla rekrutera, czyli osoby, która chciałaby poznać Ciebie z każdej strony, wpisanie Twojego imienia i nazwiska do wyszukiwarki jest często pierwszą rzeczą po przejrzeniu CV. Z tego też powodu warto zadbać o to, jak prezentujemy się „w sieci”. Poniżej 5 porad, które mogą pomóc Tobie w otrzymaniu satysfakcjonującego Ciebie stanowiska pracy. Rekruter też człowiek i wyrabia sobie zdanie o kandydacie już na etapie przeglądania informacji w Internecie.

1. Uporządkuj swój wizerunek w sieci

Pierwszą rzeczą jaka powinieneś zrobić, to wpisać swoje imię i nazwisko w wyszukiwarkę internetową. Przejrzyj wyniki, które Ciebie dotyczą i sam oceń, czy jest to profesjonalny wizerunek. Czy opublikowane informacje na Twój temat świadczą o Twoim profesjonalizmie? Jeżeli posiadasz profile na portalach kariery, to sprawdź czy masz na nich aktualne informacje na swój temat. Sprawdź również, czy dane są zbieżne między portalami; dotyczy to również zdjęcia, które powinno możliwie jak najbardziej profesjonalne. Profile na portalach kariery są w znacznej mierze traktowane na równi z przesłanymi dokumentami aplikacyjnymi, warto zatem zadbać o profil w stopniu równym, jak w przypadku CV.

2. Przejrzyj swoje CV

Być może ta rada może się dla Ciebie wydać nieco dziwna. Prawda jest jednak taka, że wielu z nas, raz napisanego CV nie przegląda przez kolejne kilka miesięcy; wysyła je na kolejne oferty pracy. Warto sprawdzić jego treść zimnym okiem i ocenić, czy wygląda ono dobrze. Czy w sposób wyczerpujący określa nasze dotychczasowe doświadczenie zawodowe? Dokumenty aplikacyjne to często pierwszy kontakt rekrutera z naszą osobą. Pamiętaj o legendarnym „pierwszym wrażeniu”.

Może zainteresuje Ciebie również oferta pracy:

3. Zdecyduj się na określoną specjalizację

Jeżeli ktoś jest od wszystkiego, to jest od niczego. W wielu przypadkach taka jest niestety prawda. Trudno jest bowiem być specjalistą we wszystkich językach programowania. Nie sztuka znać wiele języków pobieżnie. Lepszym rozwiązaniem jest bycie specjalistą w stosunkowo wąskim zakresie. Pamiętaj o tym, przy tworzeniu CV, czy też uzupełnianiu profilu na portalach kariery.

4. Zorganizuj sięPięć porad, aby lepiej budować swoją markę w sieci

Jeżeli decydujesz się na dzielenie swoją wiedzą w sieci, to staraj się robić to w sposób regularny. Bycie blogerem to szansa na to, że będziemy traktowani jako specjaliści w danej dziedzinie. Ważne jednak, aby publikowane przez nas informacje pojawiały się w sposób regularny, aby nie były jednorazowym zdarzeniem. W ten sposób nie zbudujemy pozytywnej marki. Warto również zadbać o to, aby możliwie dużo osób dowiedziało się o prowadzonym przez nas blogu. Łączenie satysfakcji z dzielenia się wiedzą i wymiernych z tego korzyści jest jak najbardziej na miejscu.

5. Bądź przede wszystkim sobą

Niezależnie, jaki wizerunek zbudujesz w Internecie musisz pamiętać o tym, aby był w jak największym stopniu zbieżny z Twoją osobowością. Nieprawdziwy wizerunek łatwo można wychwycić już w trakcie pierwszej rozmowy rekrutacyjnej. Warto pamiętać o tym, że kłamstwo ma krótkie nogi i może skreślić naszą ciężką pracę włożoną w budowanie własnej marki.

Internet, portale kariery dają ogromne możliwości na promocję własnej osoby. Dzięki niemu i naszej ciężkiej pracy możemy stworzyć wizerunek siebie, jako osoby profesjonalnej w danej dziedzinie. Warto jednak pamiętać o tym, że należy to robić w sposób przemyślany, w poszanowaniu pewnych zasad.

Prześlij nam swoje CV

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu:

3 najczęściej marnowane przez rekruterów szanse na pozyskanie specjalistów IT
Zachowania, których nie lubią rekruterzy
HR po pracy V
Gentelmani rozmawiają o pieniądzach czyli jak negocjować wynagrodzenie
Muzyka w pracy – przeszkadza czy wpływa na produktywność?

Najnowsze komentarze

Rollo
2017-03-24 12:45:43
Uve
2017-03-24 01:05:06
Rollo
2017-03-21 14:16:08
Uve
2017-03-16 13:21:57
PiotrLenarczyk
2017-01-07 18:12:04
muuu
2017-01-06 16:56:13
modusstu
2016-12-29 13:56:01
Frank
2016-12-08 12:02:13
mistrzM
2016-10-28 22:22:58
Zenon Cyngwajs
2016-10-05 12:45:48
Może zainteresuje Cię również: