Blog IT, Blog Marketing

Jak wyprowadzić z równowagi pracownika? 14 najbardziej irytujących tekstów szefa

Jak wyprowadzić z równowagi pracownika? 14 najbardziej irytujących tekstów szefa

TeamQuest 20.11.2016 r.

Firmowy język pełen jest wypowiadanych szefów fraz i powiedzeń, które, często niezależnie od branży, na co dzień można spotkać w „pracowej” rzeczywistości. Niektóre z nich wyjątkowo destrukcyjnie i demotywująco działają na zespół, wystawiając ich autorom kiepskie świadectwo z umiejętności zarządzania. Oto szczególnie irytujące pracowników zwroty wypowiadane przez managerów wraz z tłumaczeniami, jaką faktycznie treść ze sobą niosą.

Nie zapominaj, kto tu rządzi

Nie zapominaj, kto tu rządzi

Nie jestem pewien swoich umiejętności przywódczych i w głębi duszy obawiam się, że jesteś ode mnie mądrzejszy i bardziej utalentowany. Podkreślanie mojej władzy sprawia, że czuję się lepiej.

Dlatego, że ja tak mówię

Nie mam dobrego argumentu albo nie będę się wysilać, żeby ci go przedstawiać. Tak czy siak, nie liczysz się dla mnie na tyle, żebym zawracał sobie tobą głowę.

Pracownicy są naszym najcenniejszym zasobem

Mam zamiar w najbliższym czasie ograniczyć benefity, zredukować płace, zwiększyć ilość obowiązków lub planuję zwolnienia. Mam jednak cichą nadzieję, że to puste zapewnienie powstrzyma najbardziej utalentowanych pracowników przed opuszczeniem okrętu.

Jak widzisz tutaj swoją przyszłość?

Lepiej rób, co mówię… albo sprawię, że w tej firmie nie będziesz mieć przyszłości.

Zwołuję szybkie zebranie

Planowanie nie jest moją najmocniejszą stroną, dlatego ściągnę cię na kolejne bezsensowne spotkanie dotyczące spraw, które powinny być przeze mnie załatwione już dawno temu.

Jestem tu dla ciebie

Wszystko, co powiesz i zrobisz będzie użyte przeciwko tobie przy najbliższej ocenie okresowej.

Rób, co ci każę

Nie będę zawracać sobie głowy tłumaczeniem się z podziału obowiązków, dlatego potraktuję cię tak, jakbyś był idiotą, który potrzebuje prostych komend, żeby zabrać się do pracy.

To dobry pomysł, ale…

Twój pomysł jest, w najlepszym wypadku, średni, ale nie czuję się na tyle pewnie, by powiedzieć ci o tym wprost, więc najpierw zmarnuję czas na pochwały, a później powiem ci, co zrobię w zamian.

To dla dobra firmy

To dla dobra firmy

Oczekuję tego, że poświęcisz swoje zdrowie i karierę dla moich biznesowych planów.

To wymaga nieszablonowego myślenia

Nie mam zielonego pojęcia, co dalej robić, więc użyję tego pustego frazesu w desperackiej próbie wykrzesania jakiejkolwiek iskry twórczego myślenia.

Po prostu to załatw

Nie mam zamiaru zawracać sobie głowy douczaniem cię ani dawaniem wskazówek, które mogłyby ci pomóc. Dlatego wszystko zostawiam w twoich rękach, a gdy coś pójdzie nie tak, będę winić ciebie.

Nie stać nas na podwyżkę dla ciebie

Mam nadzieję, że jesteś na tyle głupi, że nie zauważysz tych wszystkich sytuacji, kiedy marnujemy pieniądze na rzeczy zupełnie niepotrzebne.

Zawsze robimy to w ten sposób

Wolę nadal robić to czasochłonnie i nieefektywnie niż zdobyć się na wysiłek umysłowy, aby przemyśleć tę sytuację.

Ciesz się, że w ogóle masz pracę

Nie potrafię lub nie chcę pozytywnie cię zmotywować, więc postraszę cię bezrobociem w nadziei, że nie zauważysz, że jesteś firmie bardziej potrzebny firmie niż ja.

Brzmi znajomo? Jeśli jesteś szefem i zauważyłeś, że któryś z tych tekstów wypływa z twoich ust, to z pewnością nie jest powód do dumy. Może warto przemyśleć, jakie są powody unikania zarządzania ludźmi i zmienić taktykę. Jakie jeszcze „ulubione” przez pracowników teksty padają w gabinecie szefa?

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej