Blog IT, Blog Marketing

PullPanda przejęta przez GitHuba – w serwisie pojawią się nowe przydatne funkcje

PullPanda przejęta przez GitHuba – w serwisie pojawią się nowe przydatne funkcje

Maciej Olanicki , 17.06.2019 r.

GitHub ogłosił właśnie przejęcie firmy Pull Panda – producenta oprogramowania rozszerzającego funkcjonalność serwisu, które dotychczas były dostarczane jako osobne aplikacje. Po przejęciu funkcje oferowane przez Pull Panda zostaną wszyte w samego GitHuba, na czym skorzystają sami użytkownicy repozytorium.

Zobacz też: GitHub 2.0 zaprezentowany – przyglądamy się nowościom w najnowszej wersji programu

Narzędzia PullPanda odniosły ogromny sukces. Ich premiera miała miejsce zaledwie półtora roku temu, a dziś korzystają z nich tysiące organizacji na całym świecie. Na pakiet składają się trzy rozszerzenia funkcjonalności GitHuba: Pull Reminders umożliwia integrację z komunikatorem Slack, Pull Analytics dostarcza bardziej zaawansowane od domyślnych narzędzia analityczne, zaś Pull Assinger służy automatycznemu wysyłaniu do zarządzania procesem audytu kodu.

Odtąd wszystkie te rozszerzenia będą dostępne bezpłatnie jako dodatki w sklepie GitHuba. Wkrótce jednak funkcjonalność wszystkich trzech rozszerzeń będzie dostępna natywnie w GitHubie. Warto zauważyć, że twórca PullPanda oferował je także w płatnej wersji o poszerzonej funkcjonalności. Po przejęciu przez GitHuba rozwój wersji Enterprise PullPandy zostaje porzucony, dodatki będą dostępne wyłącznie w wersji darmowej.

Zobacz też: GitHub Sponsors: programiści Open Source będą mogli zarabiać na GitHubie!

Oczywiście obie strony deklarują, że funkcjonalność PullPanda będzie nadal dostępna za darmo, lecz po prostu w innej formie, jako funkcje samego GitHuba. Do informacji publicznej nie została podana kwota, jaką zainkasował twórca PullPanda, nie wiemy także, kiedy dokładnie zmiany zawitają na GitHuba. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by całkowicie za darmo skorzystać z dodatków już dziś za pośrednictwem GitHub Marketplace.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej