Blog IT, Blog Marketing

GitHub Sponsors: programiści Open Source będą mogli zarabiać na GitHubie!

GitHub Sponsors: programiści Open Source będą mogli zarabiać na GitHubie!

Maciej Olanicki , 23.05.2019 r.

Świetnie wieści dla wszystkich programistów pracujących nad wolnym oprogramowaniem i wykorzystujących do tego GitHuba. Właśnie ogłoszono uruchomienie nowego programu GitHub Sponsors, w ramach którego deweloperzy Open Source mogą być finansowo wynagradzani za swoją pracę. Ponadto GitHub sam uruchomi specjalny fundusz i będzie dokładał swoją cegiełkę się do wpłat.

Dzięki programowi GitHub Sponsors dowolna osoba będzie mogła wynagrodzić pracę dowolnego programisty comiesięczną wpłatą. Aktualnie trwają zamknięte testy beta, niemniej docelowo każdy będzie mógł zostać sponsorem dowolnego programisty, ale także całych projektów. Pracujący w danym zespole deweloperzy będą mogli przedstawić sponsorem schemat podziału wynagrodzeń w specjalnym pliku github/FUNDING.yml.

Zobacz też: Świetna nowość na GitHubie – serwis pozwoli na budowanie paczek

GitHub zaznacza, że nie będzie pobierał od sponsorów żadnej prowizji – całość wpłaty trafi do programistów. Ponadto administracja serwisu deklaruje, że przez pierwsze 12 miesięcy działania programu będzie pokrywać koszty prowizji pobieranej przez firmę obsługującą płatności. Program GitHub Sponsors ma być dostępny na całym świecie, do zostania sponsorem wystarczy założenie zwykłego konta.

To jednak nie wszystko. Administracja repozytorium zapowiedziała dziś także uruchomienie GitHub Sponsors Matching Fund, czyli funduszu, dzięki któremu programiści Open Source będą mogli zarobić więcej. Przez pierwszy rok działania programu serwis podwyższy wysokość każdej wpłaty maksymalnie do kwoty 5 tysięcy dolarów. Trzeba przyznać, że to ze strony Microsoftu duża hojność.

Zobacz też: GitHub znosi ograniczenia dla darmowych prywatnych repozytoriów

Co ważne, program nie będzie się ograniczał wyłącznie do wynagradzania programistów. Sponsorzy będą mogli także w postaci finansowej gratyfikacji wyrazić uznanie dla innych osób zaangażowanych w dany projekt Open Source – na GitHub Sponsors będą mogli zarabiać także użytkownicy zgłaszający błędy w oprogramowaniu czy autorzy dokumentacji.

Więcej informacji na temat programu GitHub Sponsors można przeczytać na łamach bloga GitHuba. Tamże można dopisać się do listy oczekujących na udział w programie.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej