Blog IT, Blog Marketing

Na klawiaturach pojawi się nowy klawisz? Microsoft rozważa wprowadzenie „Office key”

Na klawiaturach pojawi się nowy klawisz? Microsoft rozważa wprowadzenie „Office key”

Maciej Olanicki , 18.06.2019 r.

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że na klawiaturach pomiędzy lewym Altem i Controlem pojawia się przycisk funkcyjny oznaczony ikoną Windowsa. Niekiedy producenci oznaczają go po prostu jako Fn, ale nawet jeśli ktoś nie korzysta z Windowsa, to i tak nierzadko musi na co dzień oglądać jego logo na swoim laptopie czy klawiaturze.

Wygląda na to, że na tak dobitnej manifestacji swojej dominacji Microsoft nie ma zamiaru poprzestawać. Jak bowiem donosi znany z przecieków WalkingCat, Microsoft ma w planach dodanie do klawiatur urządzeń sprzedawanych z Windowsem kolejnego klawisza, oznaczonego logotypem pakietu Office.

Zobacz też: Microsoft na Computeksie kreśli wizję „nowoczesnego systemu”

Nie jest jeszcze jasne, gdzie konkretnie na klawiaturze miałby być zlokalizowany nowy przycisk. Z informacji, do których dotarł Walking Cat, wiemy natomiast, jaką będzie pełnił funkcję. Jak nietrudno się domyslić, Microsoft ma zamiar zaproponować użytkownikom nowy zestaw skrótów klawiszowych do wykorzystania w pracy z pakietem Office.

walkingcat-klawiszoffice Źródło: WalkingCat

Na razie Microsoft stara się wysondować rynek badaniem opinii na temat planów wprowadzenia klawisza Office. W wyciekłej ankiecie znalazły się pytania o szansę na jego wykorzystanie oraz prośby o podzielenie się własnymi pomysłami jego zastosowań. Pada także pytanie o to, czy ankietowany chciałby posiadać klawisz Office w swoim laptopie, co dość jasno zarysowuje plany Microsoftu.

Kombinacja „Office key”, jak już teraz nazywa się nowy klawisz. i S miałaby na przykład otwierać menu szybkiego udostępniania, nowy klawisz nie ma zatem na celu zastąpienia będących aktualnie w użyciu kombinacji z Controlem czy Altem. Trudno zresztą oczekiwać, by po tylu latach przyzwyczajeń pomysł ten byłby w ogóle możliwy do realizacji.

Zobacz też: Microsoft potwierdza duże zmiany w Universal Windows Platform i Microsoft Store

Niewiadomą pozostaje nie tylko umiejscowienie nowego klawisza, ale także zastosowanie w sytuacji, gdy na maszynie nie będzie zainstalowany pakiet Office. O ile klawisz Windows to jedynie alternatywne oznaczenie klawisza funkcyjnego, „Office key” to najpewniej coś zupełnie nowego. Nie jest znana data ewentualnej premiery urządzeń z nowym klawiszem.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej