Blog IT, Blog Marketing

Kilka prostych sposobów, aby poczuć się szczęśliwym w pracy

Kilka prostych sposobów, aby poczuć się szczęśliwym w pracy

TeamQuest 13.09.2015 r.

Jak już wspomniałem we wstępie, poczucie szczęścia i praca to dwa pojęcia, które ciężko ze sobą pogodzić. Już początek dnia nie nastraja nas pozytywnie. Głośno dzwoniący budzik, który wyrywa nas z przyjemnego snu, skutecznie potrafi popsuć nam humor jeszcze przed przestąpieniem progu firmy. Niemniej jednak nastrój w pracy można sobie poprawić. Poniżej kilka sposobów, które naładują Ciebie pozytywnymi emocjami w czasie wykonywania obowiązków zawodowych.

Jedz zdrowo

Zjadane przez Ciebie produkty mogą mieć ogromny wpływ na Twój nastrój. Postaraj się wprowadzić do swojej diety wartościowe produkty. Jedz dużo warzyw i produktów bogatych w węglowodany, czy błonnik – dobrym rozwiązaniem są produkty zbożowe. Ciężkostrawne dania wprawią Ciebie w uczucie senności lub co gorsza rozdrażnienia.

Wykonuj ćwiczenia

Kilka prostych sposobów, aby poczuć się szczęśliwym w pracy

Przed wyjściem do pracy poświęć 10 minut na ćwiczenia. Zrób kilka pompek, przysiadów, użyj małych hantli. Nie od dzisiaj wiadomo, że ćwiczenia fizyczne poprawiają humor dzięki wydzielaniu się hormonu szczęścia. Jeżeli masz taką możliwość, to oderwij się na chwilę od swojego biurka i wykonaj kilka przysiadów. Niech krew popłynie szybciej i dotleni Twój mózg.

Daj informację zwrotną swojemu przełożonemu

Jeżeli jesteś niezadowolony ze swojej pracy, to być może warto porozmawiać o tym ze swoim przełożonym. Być należy porozmawiać o zmianie obowiązków zawodowych, czy też innych kwestiach, które negatywnie wpływają na Twoje samopoczucie. Twój szef niekoniecznie musi czytać w Twoich myślach i wiedzieć, że nie jesteś zadowolony ze swojej pracy.

Spaceruj

Spacer to wysiłek fizyczny, który potrafi odprężyć psychicznie i fizycznie. Jeżeli nie masz czasu po pracy, aby wybrać się na spacer, postaraj się wysiąść z autobusu przystanek wcześniej. Przespaceruj się do pracy i naładuj się pozytywnymi emocjami.

Bądź miły dla innych

Dobro wraca, dlatego warto być uprzejmym dla innych współpracowników. Jeżeli będziesz miły to większe prawdopodobieństwo, że inni będą czuli do Ciebie sympatię. Ponadto jeżeli jesteś dla innych uprzejmy, poprawia się również Twój nastrój.

Pielęgnuj znajomości

Nie rezygnuj z firmowych „wyjść”, czy imprez integracyjnych, jeżeli nie musisz. To świetna okazja, aby lepiej poznać swoich współpracowników. Nie trzeba wiązać od razu przyjaźni, ale zawsze lepiej pracuje się w gronie znajomych, czy całkiem obcych sobie ludzi.

Pomagaj innym

Praca zespołowa to również wzajemna pomoc innym jego członkom. Może to zabrzmi nieco egoistycznie, ale czujemy się lepiej, jeżeli pomagamy drugiej osobie. Jeżeli pomoc jest szczera, potrzebna i z korzyścią dla wszystkich to nie widzę problemu w takim podejściu.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej