Rekrutacja to szansa na zdobycie satysfakcjonującego nas stanowiska pracy. Jednak rekrutacja to również źródło potencjalnej złości. Często jest ona uzasadniona, często jest wymysłem kandydata. Co Was najbardziej denerwuje w rekrutacji?
Kiedy wysyłacie setki CV, a telefon milczy
Istnieje coś takiego jak kryzys wieku średniego; istnieje również kryzys poszukiwania pracy. Wysyłacie CV, szukanie kolejnych ogłoszeń o pracę, a Wasz telefon milczy. Taka sytuacja może rzeczywiście denerwować, ale przede wszystkim może obniżyć motywacje do dalszego szukania pracy. Sprawdźcie, czy rzeczywiście posiadacie umiejętności, czy kwalifikacje do tego, żeby ubiegać się o dane stanowisko. Upewnijcie się, że Wasze CV wygląda profesjonalnie i zachęca do kontaktu z Wami.
Kiedy rozmowa rekrutacyjna jest obiecująca, a oferty pracy brak
Znacie to uczucie, kiedy jesteście przekonani, że stanowisko pracy jest na wyciągnięcie ręki? Miła rozmowa z rekruterem, widoczna chemia między Wami, wcale nie musi oznaczać pewności otrzymania oferty pracy. Przyjemna rozmowa to jedno, a rzeczowe podejście do posiadanych przez Was kwalifikacji, to drugie. Tak, jak w życiu, nie z każdym kolegą będzie nam się dobrze współpracowało na stopie zawodowej.
Kiedy aplikowanie na stanowisko pracy zajmuje wieczność
Formularze rekrutacyjne to dobre narzędzie z punktu widzenia rekruterów. Pozwalają na sprawniejsze budowanie bazy kandydatów, czy otrzymanie większej ilości informacji od kandydatów jeszcze przed rozmową rekrutacyjną. Formularze to dobra rzecz, ale czy muszą być tak długie, a ich wypełnienie zajmować pół godziny? Być może o wiele lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w parser CV, który automatycznie będzie zaczytywał dane z przesłanych dokumentów.
Kiedy potrzebujecie zdobyć doświadczenie, żeby zdobyć doświadczenie
Dane statystyczne wciąż pokazują, że absolwenci szkół wyższych mają trudności ze znalezieniem godnego zatrudnienia. Z tego też powodu tak ważne jest, aby doświadczenie zawodowe zdobywać już w trakcie studiów. Wszelkie praktyki i staże są pożądane przez pracodawców. Niemniej jednak sytuacja, kiedy wszyscy wymagają doświadczenia zawodowego, a Wy rzeczywiście nie macie jak go zdobyć, może być naprawdę irytująca.
Kiedy ktoś się Was pyta o poszukiwanie pracy
Szukacie nowej pracy od roku i nie możecie jej znaleźć, a ktoś co tydzień pyta się Was, jak idzie? Takie pytania mogą być naprawdę irytujące. Z tego też powodu jeżeli nie ma konieczności, to lepiej nie informować szerokiego grona o Waszych działaniach. Jeżeli dana firma złoży Wam ofertę pracy, to wtedy możecie się z czystym sumieniem pochwalić taką wiadomością.
Kiedy cały czas musicie zmieniać CV
Nie ma jednego CV, które można wysyłać na każde stanowisko pracy. Ta zasada dotyczy przede wszystkim osób, które nie mają zbyt dużego doświadczenia zawodowego. Każde oferowane stanowisko pracy, kładzie nacisk na inne kwalifikacje, czy umiejętności. Wasze CV powinno jak najbardziej pokrywać się z potrzebami wynikającymi z opisu stanowiska pracy. Ciągłe zmiany w CV może być rzeczywiście irytujące i czasochłonne, ale może przynieść pozytywne efekty, czyli ofertę zatrudnienia.