Blog IT, Blog Marketing

Które blogi dla programistów Java warto czytać?

Które blogi dla programistów Java warto czytać?

KBM , 05.03.2019 r.

Popularnym wśród programistów sposobem na dzielenie się wiedzą i doświadczeniem są blogi. Często można znaleźć na nich konkretne case studies, materiały przewodnikowe czy praktyczne opisy nowości w kolejnych wersjach języków programowania czy frameworków. Częste są też spostrzeżenia dotyczące rynku pracy. Dziś prezentujemy subiektywny blogów tworzonych przez programistów Java.

adam-bien.com

adambien

Twórca tego bloga to światowy ekspert od tworzenia kodu w Javie z ponad 20-letnim doświadczeniem, niezależny konsultant pomagający firmom wdrażać aplikacje Java i szkoleniowiec. Na swoim koncie ma kilka książek dotyczących JavaFX, J2EE oraz Java EE, m.in. Real World Java Ee Night Hacks i Real World Java EE Patterns Rethinking. Prowadzony przez niego blog, na którym znajduje się już ponad dwa tysiące artykułów, jest dla każdego programisty Java prawdziwą kopalnią wiedzy, głównie na temat środowiska Java EE. Większość jego wpisów zawiera również materiały wideo.

baeldung.com

To jeden z najpopularniejszych blogów na temat Javy. Jego twórcą jest Eugen Paraschiv, który każdego miesiąca publikuje ponad 30 wpisów na temat Spring, REST, Persistence, JSON czy HTPP. Duża liczba artykułów bardzo wysokiej jakości pochodząca od różnych autorów to największa zaleta Baeldung. Oprócz tekstów na blogu udostępniane są wartościowe przewodniki i kursy przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych programistów. Na uwagę zasługuje również wydawany przez Baeldung newsletter „Java Web Weekly”, który zawiera branżowe newsy i linki do najciekawszych artykułów, także spoza bloga.

Zobacz też: Jak pisać lepszy kod? 5 przydatnych narzędzi dla programisty

thoughts-on-java.org

Pomysłodawcą bloga jest Thorben Janssen – ekspert w branży IT z piętnastoletnim doświadczeniem, specjalizujący się w Hibernate. Dzięki bardzo konkretnym wskazówkom, przewodnikom, e-bookom oraz kursom online są nieocenionym źródłem informacji dla developerów, niezależnie od poziomu zaawansowania. W każdym tygodniu na blogu pojawiają się 2-3 nowe wpisy.

Inżynier R&D Mechanik 8500 - 14000 PLN

Zielona Góra
Aplikuj

Senior Account Manager

Warszawa
Aplikuj

blog.frankel.ch

Tym razem opcja dla bardziej doświadczonych programistów Java. Blog Nicolasa Frankela dostarcza najświeższej eksperckiej wiedzy na wiele kwestii związanych z programowaniem. Głównie koncentruje się na technologiach Java, Java EE i Spring. Ale nie tylko. Wśród wpisów można znaleźć tematy związane z jakością programowania, procesami budowania oraz Rich Internet Applications. Unikalna perspektywa Frankela sprawia, że jego wpisy docenią najlepsi profesjonaliści.

javarevisited.blogspot.com

jared

To coś dla tych, którzy szukają konkretnego programistycznego know-how. Prowadzony przez Javina Paula blog poświęcony jest głównie Javie, protokołowi FIX i Tibco RV. Javarevisited. To nieocenione źródło zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych programistów. Nowe wpisy pojawiają się kilka razy w tygodniu.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej