Blog IT, Blog Marketing

Jak być szczęśliwym w pracy?

Jak być szczęśliwym w pracy?

TeamQuest 19.07.2015 r.

Spędzamy w pracy dużą część naszego życia. Nic w tym dziwnego, że chcemy czuć się zadowoleni w trakcie jej wykonywania. Nasze zadowolenie, rzecz jasna, wpływa na nasze zaangażowanie, czy poziom motywacji. Zmiana pracodawcy nie zawsze sprawi, że poczujemy się szczęśliwsi, często również nie możemy z różnych przyczyn zmienić firmy, w której jesteśmy zatrudnieni. Co można zrobić, aby czerpać więcej zadowolenia z wykonywania codziennych obowiązków zawodowych?

Integruj się z pracownikami

Jak być szczęśliwym w pracy?

Praca w gronie osób, które lubisz jest z natury rzeczy przyjemniejsza. Jeżeli jesteś nowy w pracy lubi nie miałeś do tej pory okazji, aby poznać lepiej swoich współpracowników, to czas to zmienić. Zacieśniaj swoje więzi z kolegami z pracy, jednak pamiętaj, że wszystko powinno mieć swój umiar. Nie oczekuj, że kolega z pracy musi być Twoim przyjacielem na dobre i na złe. To jest zupełnie innym typ relacji. Zadbaj o to, aby nie wchodzić w konflikty z innymi i być uprzejmym dla członków Twojego zespołu. Jeżeli się z kimś naprawdę zaprzyjaźnisz, to będzie to wartość dodana w relacji z członkami zespołu.

Szukaj możliwości rozwoju

Ciągłe wykonywanie tych samych obowiązków może stać się nużące. To bardzo łatwa droga do spadku poziomu motywacji i zadowolenia z wykonywanych zadań. Spróbuj poszukać nowych dróg rozwoju w ramach organizacji. Zapytaj się swojego przełożonego o możliwość udziału w szkoleniach, czy w konferencjach. Być może są niezagospodarowane obszary w firmie, które można byłoby rozwijać, w których Ty mógłbyś się rozwijać.

Poszukaj zmiany

Porozmawiaj ze swoim przełożonym o Twojej ścieżce kariery zawodowej. Poinformuj go, że chciałbyś się rozwijać, że chciałbyś otrzymać nowe obowiązki zawodowe. Nowe zadania niekoniecznie muszą wiązać się z awansem, może to być przecież przesunięcie. Być może nie musisz zmieniać stanowiska pracy, wystarczy jedynie zmiana struktury obecnie przydzielonych zadań; dodanie czegoś nowego, bardziej kreatywnego. Sam zaproponuj obszary, w których chciałbyś się rozwijać.

Pomagaj innym

Pomoc innym to nie tylko szansa na zbudowanie wspomnianych wcześniej relacji ze współpracownikami. To również szansa na oderwanie się od często monotonnych zadań. Wspólne wykonywanie zadań (w ramach koleżeńskiej pomocy) może być dla Ciebie satysfakcjonujące, być źródłem nowych obowiązków o których wspomniałem już wcześniej.

Nie każdy z nas ma szansę pracować w firmie marzeń, w firmie która będzie nam dostarczała niezliczonych nowych wyzwań. Nie powinniśmy też do końca tego oczekiwać. Praca to wszak nie tylko przyjemność, ale również pewne obowiązki za które jesteśmy wynagradzani. Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy próbować podejmować kroków, które mogą wpłynąć na nasze zadowolenie z pracy.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej