Blog IT, Blog Marketing

Najchętniej wybierane kierunki studiów w IT

Najchętniej wybierane kierunki studiów w IT

TeamQuest 24.05.2018 r.

Nic w tym dziwnego. W końcu sektor IT nazywany jest obecnie rynkiem pracownika, o którego zaciekle walczą firmy oferując to coraz bardziej dogodne warunki w postaci np. pracy zdalnej, pakietów socjalnych, atrakcyjnych systemów prowizyjnych. Specjalista IT to również prestiż w oczach społeczeństwa oraz duża szansa na rozwój. Ponadto w tej branży nigdy nie można się znudzić, gdyż każdy dzień w pracy to coś nowego. Właśnie dlatego tak wielu młodych planuję taką drogę swojej kariery zawodowej.

W dzisiejszym artykule przedstawimy listę najchętniej wybieranych kierunków studiów w IT.

Studia informatyczne

To kierunek studiów, który najsilniej kojarzy się z branżą IT. Jest to słuszne stwierdzenie, gdyż wciąż najbardziej pożądani pracownicy w tym sektorze to wyspecjalizowani programiści. Sytuacja prawdopodobnie nie ulegnie zmianie, a według prognoz w najbliższych latach na rynku będzie brakować jeszcze więcej programistów niż obecnie.

Najchętniej wybierane specjalizacje to: inżynieria oprogramowania, technologie internetowe, technologie systemów baz danych, systemy sieciowe, grafika komputerowa i multimedialna.

Informatyka i ekonometria

Nowoczesny kierunek, którego celem jest wyposażenie studenta w umiejętności pozwalające na analitykę systemów informatycznych i ekonomicznych. Po ukończeniu kierunku absolwent powinien doskonale rozumieć mechanizmy ekonomiczne kierujące gospodarkami, a także sprawnie radzić sobie z analityką danych oraz przygotowywaniem strategii.

Elektronika i telekomunikacja

Absolwenci tego kierunku mogą są pożądani szczególnie w firmach, które zajmują się tworzeniem oprogramowań wykorzystywanych do zarządzania sieciami telekomunikacyjnych. Rozwijające się technologie przekazywania informacji tworzą duże możliwości zatrudnienia dla osób zdecydowanych na podjęcie się nauki w tym kierunku.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej