Podcasty rosną w siłę – z roku na rok zwiększa się zainteresowanie tą formą przekazywanie wiedzy, również wśród developerów. Ostatnio prezentowaliśmy polskie podcasty dla programistów. Tym razem bierzemy na warsztat anglojęzyczne kanały, których warto słuchać!
Developer Tea
Krótki podcast, w którym Jonathan Cutrell – programista i autor książki „Hacking the Impossible” – dzieli się swoimi spostrzeżeniami i pomysłami na tematy związane z tworzeniem oprogramowania i rozwojem kariery w IT. Regularnie zaprasza również interesujących gośći. Odcinki ukazują się kilka razy w tygodniu, a każdy z nich trwa 5-10 minut, czyli tyle, ile… przerwa na herbatę.
Software Engineering Radio
Ten działający od 2006 roku kanał przeznaczony jest dla słuchaczy oczekujących bardziej technicznych materiałów. Kolejne odcinki publikowane są co 10 dni, a każdy z nich jest stricte technicznym przewodnikiem lub rozmową z uznaną osobistością ze świata IT. Nie brak również zagadnień związanych rozwojem programistycznej kariery. W tej chwili do wysłuchania jest 354 odcinków.
Full Stack Radio
Kopalnia wiedzy na temat dobrych praktyk tworzenia oprogramowania. Każda audycja opiera się na rozmowie prowadzącego, Adama Wathana, z gościem – począwszy od członków zespołów projektowych po założycieli startupów. Omawiane tematy obejmują m.in. testowanie, design, user experience czy administrację systemami. Wśród poruszanych kwestii nie brak również problemów okołomarketingowych. Kolejne odcinki (do tej pory opublikowano 107) ukazują się regularnie 2-3 razy w miesiącu. Każdy z nich trwa około godziny.
The Changelog
Podcast ten to seria rozmów z developerami i liderami, świata IT, głównie związanymi z Open Source. Oprócz kwestii technicznych, autorzy kanału - Adam Stacoviak i Jerod Santo – rozmawiają na tematy dotyczące kariery czy kultury pracy developerów. Program ukazuje się od 2009 roku. Kolejne odcinki ukazują się co tydzień i trwają 50-90 minut.
Syntax
Propozycja dla web developerów! Prowadzący ten kanał – Wes Bos i Scott Tolinsky – w kolejnych odcinkach dzielą się swoim bogatym doświadczeniem dotyczącym tworzenia witryn i aplikacji webowych. Zakres poruszanych kwestii jest szeroki: od framworków JavaScript, poprzez CSS aż zagadnienia związane z produktywnością czy publicznym przemawianiem. Odcinki ukazują się 1-2 razy w tygodniu. Każdy z nich trwa około godziny.