Alternatywy wobec kawy, które pozwolą Tobie przetrwać poniedziałek

TeamQuest 15.06.2015 r.

Trudno wyobrazić sobie poniedziałkowy poranek w pracy bez kubka aromatycznej kawy. Bez tego napoju trudno jest rozpocząć swoje obowiązki zawodowe, tym bardziej pierwszego dnia po weekendzie. Różne są opinie na temat kawy. Jedne badania mówią, że ma dla nas zbawienny wpływ; inne z kolei, że wypłukuje minerały z naszego organizmu. Osobiście uważam, że z piciem kawy, jak ze wszystkim, należy zachować po prostu umiar. Co może być alternatywą dla kolejnej małej czarnej? Przykłady poniżej:

Pies

Nawadnianie

Szklanka wody po przebudzeniu może nas doskonale pobudzić. Udowodniono, że wypicie szklanki wody tuż po przebudzeniu, przyspiesza pracę naszego mózgu o 14%. Woda przyczynia się również do szybszej pracy naszego metabolizmu, a zatem do sprawniejszego funkcjonowania naszego organizmu.

Wejdź na youtube

Jeżeli jesteś zaspany w poniedziałkowy poranek, to warto wejść na jeden z portali rozrywkowych. Możesz wybrać dowolną stronę z filmami / zdjęciami. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, przy jakim rodzaju rozrywki najlepiej się rozbudzasz. Lepiej jest zmarnować 5 minut na obejrzenie ulubionych filmików, niż przez pół dnia być sennym.

Zjedz coś energetycznego, ale i delikatnego

Nie od dzisiaj wiadomo, że węglowodany dają nam siłę do pracy. Jako przekąskę warto zjeść banana, to tylko 100 kcal. Dzięki niemu dostarczymy swojemu organizmowi glukozy, która skutecznie pobudzi nas do działania w pracy.

Weź głęboki oddech

Jeżeli czujesz się zmęczony lub zdemotywowany, to odejdź od komputera i wyjdź na zewnątrz. Nawet chwila spędzona na świeżym powietrzu potrafi skutecznie pobudzić nas do działania. Ciągłe przebywanie w dusznym pomieszczeniu sprawia, że czujemy się senni.

Zjedz czekoladę

Z czekoladą jest podobnie jak z bananami. Potrafi skutecznie zniwelować nasze zmęczenie. Czekolada wpływa na sprawniejsze działanie naszego mózgu, wzmaga kreatywność i poprawia humor.

Zimna woda

Jeżeli czujesz , że dopada Ciebie znużenie, to warto opłukać swoją twarz pod zimną wodą. Taki zabieg skutecznie nas obudzi, to gwarantowane.

Porządna kawa

A może Wy znacie alternatywy na poniedziałkową kawę w pracy. Zapraszam do podzielenia się nimi na portalach kariery.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT: