Blog IT, Blog Marketing

Elon Musk wyśle ludzi na Międzynarodową stację kosmiczną

Elon Musk wyśle ludzi na Międzynarodową stację kosmiczną

TeamQuest 27.11.2018 r.

Amerykańska agencja kosmiczna NASA (en: National Aeronautics and Space Administration) jest jednym z głównych budowniczych i sponsorów Międzynarodowej Stacji kosmicznej (en: International Space Station, ISS) krążącej po orbicie ziemskiej od 1998 roku.

W początkowej fazie budowy, NASA wynosiła zbudowane przez siebie moduły tego orbitera przy pomocy wahadłowców. Działo się tak do momentu wycofania wahadłowców z użycia w roku 2011.

Od 2011 roku załogowe loty amerykańskich kosmonautów na ISS realizuje rosyjska agencja kosmiczna (Roskosmos) przy pomocy statków "Sojuz".

Napięcia polityczne i gospodarcze na osi Moskwa Waszyngton spowodowały konieczność odnowienia załogowych lotów na ISS przez NASA bądź firmę prywatną z kapitałem amerykańskim. Tego zadania podjęła się firma SpaceX, tworząc załogową kapsułę Dragon 2. Dragon 2 jest wynikiem dostosowania kapsuły towarowej dragon do misji załogowych.

Falcon 9

SpaceX zdobyła doświadczenie w nie łatwym biznesie kosmicznym, tworząc dwie rakiety Falcon 9 i Falcon Heavy służące do tej pory do dostarczania zapasów na ISS i wystrzeliwaniu komercyjnych i militarnych(?) satelitów na orbitę.

Loty załogowe dla SpaceX będą nowym doświadczeniem, dlatego firma planuje na początku stycznia 2019 roku testowe wystrzelenie rakiety Falcon 9 wraz z kapsułą Dragon 2 jako zautomatyzowana misję transportującą zapasy na ISS. Jeśli testy nowej wersji kapsuły przebiegną zgodnie z oczekiwaniami, planowany jest lot załogowy.

Pierwszymi pasażerami nowej kapsuły Muska mają być Bob Behnken i Doug Hurley a lot planowany jest na czerwiec 2019 roku.

Poniżej znajdziecie animacje przygotowaną przez SpaceX lotów kapsuły Dragon 2:

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej