Blog IT, Blog Marketing

IT Head Hunter pilnie poszukiwany

IT Head Hunter pilnie poszukiwany

TeamQuest 09.06.2016 r.

Tytuł wpisu może sugerować, że TeamQuest poszukuje kolejnego pracownika do swojego zespołu. Adresowany jest on jednak do programistów, czy szerzej do specjalistów IT, aby chętniej korzystali oni z usług i wiedzy head hunterów. Mam nadzieję, że po lekturze tego wpisu przychylniej spojrzą na otaczających ich łowców głów.

Badania statystyczne, ale również wiedza o rynku pracy, jasno mówią o dużym zapotrzebowaniu na specjalistów z dziedziny szeroko pojętej informatyki. Programiści, deweloperzy znający cenione języki programowania nie muszą obawiać się widma bezrobocia. Wręcz przeciwnie, otrzymują wiele ofert pracy od konsultantów zatrudnionych w firmach doradztwa personalnego. Rzeczywistość jednak pokazuje, że duży odsetek informatyków nie jest zainteresowanych podjęciem współpracy z headhunterem. Preferują samodzielne poszukiwanie pracy z różnych przyczyn, w tym również z powodu nieprzyjemnych doświadczeń z firmami doradztwa personalnego. W treści poniżej nie będę przedstawiał dlaczego tak jest; skupię się na tym dlaczego warto współpracować z dobrym head hunterem.

Mentor
  1. Specjalista od rynku pracy. Konsultant ds. rekrutacji bez gruntownej wiedzy na temat rynku pracy, jego perspektyw, nie może skutecznie realizować powierzonych mu projektów rekrutacyjnych. Posiada wiedzę, na które technologie będzie zapotrzebowanie, a od których się odchodzi. Wie również, które firmy zatrudniają, a które zwalniają. Potencjalny kandydat, dzięki spotkaniu z head hunterem, może uzyskać interesującą go wiedzę na temat rynku pracy, który go bezpośrednio dotyczy. Może między innymi dowiedzieć się, jakie języki programowania powinien znać, aby otrzymać interesującą go ofertę pracy.
  2. Źródło ofert pracy. Dobra firma doradztwa personalnego prowadzi wiele projektów rekrutacyjnych jednocześnie. Tym samym head hunter może zaoferować udział w kilku rekrutacjach – czasami jedna po drugiej. Jeżeli w jednej nie uzyska się satysfakcjonującej oferty pracy, zawsze można liczyć na kolejną, bardziej satysfakcjonującą.
  3. Wygoda. Przesyłanie swoich dokumentów aplikacyjnych na ogłoszenia o pracę nie należy do najprzyjemniejszych czynności. W zasadzie niewiele osób lubi szukać pracy, wysyłając swoje CV. Współpraca z head hunterem pozwala na pewną wygodę na rynku pracy; to praca szuka nas, a nie my pracy. Dlaczego mamy komplikować sobie życie?
  4. Większa pewność zatrudnienia. Firmy informatyczne, które zlecają poszukiwanie kandydatów dla podmiotów zewnętrznych, to z reguły firmy posiadające większe budżety na sprawy personalne. Tym samym jest większe prawdopodobieństwo, że firma będzie inwestowała w pracowników za których wcześniej zapłaciła; że przeznacza większe kwoty na zarządzanie zasobami ludzkimi.

Nikt oczywiście nie ma obowiązku współpracowania z firmą doradztwa personalnego. Wielu informatyków doskonale odnajduje się na rynku pracy, wie jakie kompetencje są pożądane wśród potencjalnych pracodawców. Niemniej jednak warto nie zamykać się na współpracę z head hunterem. Stracić można niewiele, a zyskać czasami bardzo dużo.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej