Nie ulega wątpliwości, że rozmowa kwalifikacyjna jest najważniejszym elementem procesu rekrutacji i w głównej mierze decyduje o przyjęciu lub odrzuceniu danej kandydatury. Nie ulega również wątpliwości, że najtrudniejszym jej elementem dla wielu są pytania otwarte - pytania typu, jak opiszesz siebie w kilku słowach, co możesz nam o sobie powiedzieć i tym podobne. W naszym dzisiejszym artykule postaramy się przedstawić 20 najlepszych odpowiedzi z punktu widzenia psychologii rekrutacji.
- „Umiem dostosować się do zmieniających się warunków, a napotkane problemy zmieniam w konieczne do przejścia stopnie na drabinie do sukcesu”.
- „Staram się być innowacyjny. Tym samym staram się szukać możliwości tam, gdzie inni jej nie widzą, zamieniać pomysły w użyteczne dla firmy projekty, a projekty w gotowe do zaimplementowania sposoby na osiąganie sukcesu biznesowego”.
- „Mam bardzo twórczy umysł. Moje liczne zainteresowania oraz hobby pozwalają mi spojrzeć na każdy problem z szerszej perspektywy, pozwalają mi myśleć nieszablonowo, a tym samym generować przewagę względem konkurencji”.
- „Jasno nakreślony cel jest moim priorytetem. Wierze, że dostarczona na czas, wysokiej jakości praca jest kluczem do realnych wyników firmy”.
- „Dzięki bogatemu doświadczeniu w branży jestem w stanie spojrzeć na firmę wieloaspektowo, a tym samym wnieść do niej najlepsze praktyki”.
- „Pragmatyzm to dla mnie słowo klucz. Nie tracę czasu na zbędne dyskusje oraz układnie niedziałających planów. Pytam wyłącznie, czy dany pomysł działa i go realizuje”.
- „Moja motywacja do pracy na tym stanowisku jest bardzo wysoka. Przeanalizowałem historię firmy oraz jej plany biznesowe, a ponieważ jestem jej długoletnim klientem, pozwoliłem przygotować sobie kilka sugestii co do jej funkcjonowania”.
- „W swoim życiu kieruje się po pierwsze etyką. Chcę dostawać zapłatę tylko za moją pracę wykonaną na najwyższym poziomie”.
- „Umiem podejmować decyzję szybko i pod presją. Wierze bowiem, że słuszne wybory przy odpowiednim zasobie czasu i wiedzy może podejmować każdy, ale współczesny świat wygląda inaczej i wartościowi są pracownicy, którzy przejmują odpowiedzialność i biorą ją na swoje barki mimo braku optymalnych do tego warunków”.
- „Uważany jestem za osobę z wysokim poczuciem humoru. Wierze, że praca w zespole, który się lubi, jest o wiele bardziej produktywna i efektywna”.
- „Umiem pracować w zespole. Wykorzystując do pomocy najlepszych ludzi, działam zawsze na korzyść firmy”.
- „Posiadam wysokie kwalifikacje. Nie muszę być szkolony do danego stanowiska. Rozumiem bowiem cele firmy i je realizuje”.
- „Jestem liderem. Umiem jednoczyć ludzi wokół siebie i motywować ich na drodze do sukcesu firmy”.
- „Wiem czym jest zarządzanie projektem. Rozumiem, że nie jest ono oparte wyłącznie na schemacie i wymagana jest wzajemna współpraca między pracownikami. Uważam to za swoją wartość dodaną, którą mogę wnieść do firmy”.
- „Jestem ekspertem w tej branży i napisałem o niej książkę. Uważam, że jest to jedna z kluczowych wartości dodanych, które mogę wnieść do firmy".
- „Jestem otwarty na ludzi. Wierzę bowiem, że komunikacja międzyludzka jest kluczem do sukcesu firmy”.
- „Kocham to, co robię i umiem swoją pasją zarazić moich współpracowników”.
- „Zwracam uwagę na szczegóły, gdyż uważam, że dbałość o nie jest kluczem do sukcesu firmy. Zatrudniając mnie, masz pewność, że żaden z nich nie zostanie przeoczony”.
- „Najważniejszy jest dla mnie główny cel i ciężko pracuję nad jego realizacją. Uważam, że skupianie się na szczegółach jest cechą początkujących.”
- „Nie jestem jak wszyscy inni kandydaci. Zatrudniając mnie, zatrudniasz człowieka z wartością dodaną, a nie kolejnego klona.”