Blog IT, Blog Marketing

Jak opisać siebie na rozmowie o prace? 20 przykładów

Jak opisać siebie na rozmowie o prace? 20 przykładów

TeamQuest 25.10.2018 r.

Nie ulega wątpliwości, że rozmowa kwalifikacyjna jest najważniejszym elementem procesu rekrutacji i w głównej mierze decyduje o przyjęciu lub odrzuceniu danej kandydatury. Nie ulega również wątpliwości, że najtrudniejszym jej elementem dla wielu są pytania otwarte - pytania typu, jak opiszesz siebie w kilku słowach, co możesz nam o sobie powiedzieć i tym podobne. W naszym dzisiejszym artykule postaramy się przedstawić 20 najlepszych odpowiedzi z punktu widzenia psychologii rekrutacji.

 1. „Umiem dostosować się do zmieniających się warunków, a napotkane problemy zmieniam w konieczne do przejścia stopnie na drabinie do sukcesu”.
 2. „Staram się być innowacyjny. Tym samym staram się szukać możliwości tam, gdzie inni jej nie widzą, zamieniać pomysły w użyteczne dla firmy projekty, a projekty w gotowe do zaimplementowania sposoby na osiąganie sukcesu biznesowego”.
 3. „Mam bardzo twórczy umysł. Moje liczne zainteresowania oraz hobby pozwalają mi spojrzeć na każdy problem z szerszej perspektywy, pozwalają mi myśleć nieszablonowo, a tym samym generować przewagę względem konkurencji”.
 4. „Jasno nakreślony cel jest moim priorytetem. Wierze, że dostarczona na czas, wysokiej jakości praca jest kluczem do realnych wyników firmy”.
 5. „Dzięki bogatemu doświadczeniu w branży jestem w stanie spojrzeć na firmę wieloaspektowo, a tym samym wnieść do niej najlepsze praktyki”.
 6. „Pragmatyzm to dla mnie słowo klucz. Nie tracę czasu na zbędne dyskusje oraz układnie niedziałających planów. Pytam wyłącznie, czy dany pomysł działa i go realizuje”.
 7. „Moja motywacja do pracy na tym stanowisku jest bardzo wysoka. Przeanalizowałem historię firmy oraz jej plany biznesowe, a ponieważ jestem jej długoletnim klientem, pozwoliłem przygotować sobie kilka sugestii co do jej funkcjonowania”.
 8. „W swoim życiu kieruje się po pierwsze etyką. Chcę dostawać zapłatę tylko za moją pracę wykonaną na najwyższym poziomie”.
 9. „Umiem podejmować decyzję szybko i pod presją. Wierze bowiem, że słuszne wybory przy odpowiednim zasobie czasu i wiedzy może podejmować każdy, ale współczesny świat wygląda inaczej i wartościowi są pracownicy, którzy przejmują odpowiedzialność i biorą ją na swoje barki mimo braku optymalnych do tego warunków”.
 10. „Uważany jestem za osobę z wysokim poczuciem humoru. Wierze, że praca w zespole, który się lubi, jest o wiele bardziej produktywna i efektywna”.
 11. „Umiem pracować w zespole. Wykorzystując do pomocy najlepszych ludzi, działam zawsze na korzyść firmy”.
 12. „Posiadam wysokie kwalifikacje. Nie muszę być szkolony do danego stanowiska. Rozumiem bowiem cele firmy i je realizuje”.
 13. „Jestem liderem. Umiem jednoczyć ludzi wokół siebie i motywować ich na drodze do sukcesu firmy”.
 14. „Wiem czym jest zarządzanie projektem. Rozumiem, że nie jest ono oparte wyłącznie na schemacie i wymagana jest wzajemna współpraca między pracownikami. Uważam to za swoją wartość dodaną, którą mogę wnieść do firmy”.
 15. „Jestem ekspertem w tej branży i napisałem o niej książkę. Uważam, że jest to jedna z kluczowych wartości dodanych, które mogę wnieść do firmy".
 16. „Jestem otwarty na ludzi. Wierzę bowiem, że komunikacja międzyludzka jest kluczem do sukcesu firmy”.
 17. „Kocham to, co robię i umiem swoją pasją zarazić moich współpracowników”.
 18. „Zwracam uwagę na szczegóły, gdyż uważam, że dbałość o nie jest kluczem do sukcesu firmy. Zatrudniając mnie, masz pewność, że żaden z nich nie zostanie przeoczony”.
 19. „Najważniejszy jest dla mnie główny cel i ciężko pracuję nad jego realizacją. Uważam, że skupianie się na szczegółach jest cechą początkujących.”
 20. „Nie jestem jak wszyscy inni kandydaci. Zatrudniając mnie, zatrudniasz człowieka z wartością dodaną, a nie kolejnego klona.”

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej