Blog IT, Blog Marketing

5 powodów, dla których IT to idealna branża dla rodziców małych dzieci

5 powodów, dla których IT to idealna branża dla rodziców małych dzieci

TeamQuest 03.07.2018 r.

Z tego wpisu dowiesz się:

  • dlaczego IT to dobra branża dla matek i ojców?
  • jakie udogodnienia oferują rodzicom firmy technologiczne?
  • w jaki sposób pracodawcy IT próbują przyciągnąć i zatrzymać wartościowych pracowników?

Każdy, kto ma małe dziecko wie, jak wiele wysiłku wymaga pogodzenie wyzwań, jakie niesie ze sobą praca zawodowa i rodzicielstwo. Na szczęście pracodawcy coraz częściej rozumieją dylematy młodych rodziców i w wielu przypadkach starają się ułatwiać swoim pracownikom godzenie tych dwóch najważniejszych życiowych ról. Wśród branż, które w największym stopniu wychodzą naprzeciw potrzebom matek i ojców, jest niewątpliwie IT. Co sprawia, że praca w nowych technologiach jest wręcz idealna dla rodziców?

Elastyczny czas pracy

Elastyczny czas pracy

Praca od 9 do 17? Nie w IT. Chyba nie ma drugiej takiej branży, w której elastyczny grafik pracy byłby tak powszechny. Wszystko przez to, że większości firm technologicznych rozlicza swoich pracowników z wykonanych zadań a nie godzin „odsiedzianych” przy biurku. Zwykle nie ma więc problemu z tym, aby w trakcie dnia wyjść z biura, aby coś załatwić lub też przyjść do pracy później, po odwiezieniu dziecka do przedszkola lub kiedy korki będą mniejsze. To zaufanie, jakim pracodawca obdarza swój zespół, nie tylko znacznie ułatwia życie z małymi dziećmi, ale również motywuje do lepszego wykonywania pracy.

Możliwość pracy zdalnej

Jedną z największych zalet pracy w IT jest to, że w wielu przypadkach może być wykonywana z dowolnego miejsca na świecie. Dla dużej części rodziców ogromnym ułatwieniem codziennego rodzinnego funkcjonowania jest możliwość pracy np. raz w tygodniu z domu. W razie choroby dziecka mama-programistka lub tata-programista nie powinni mieć problemu z pracą zdalną przez kilka dni pod rząd.

Opieka medyczna

Pakiet medyczny to jeden z najpopularniejszych benefitów, na które mogą liczyć pracownicy firm IT. Dla rodziców ma on ogromne znaczenie. Pozwala bowiem nie tylko odciążyć domowy budżet, ale również ułatwia dostęp do dobrych specjalistów. Nie trzeba dodawać, jak ważna to kwestia w kontekście małego dziecka. Wśród świadczeń, które szczególnie cenią sobie rodzice jest m.in. pokrycie kosztów związanych z porodem.

Dodatkowe dni wolne

Dodatkowe benefity

Wśród coraz częściej spotykanych benefitów, jakimi zostają wyróżnieni rodzice pracujący w branży IT, jest kilka dodatkowych dni płatnego urlopu w ciągu roku. Na specjalne przywileje mogą często liczyć również ojcowie. Mimo, że popularną formą zatrudnienia w tym sektorze jest B2B, świeżo upieczeni tatusiowie niejednokrotnie dostają „urlop ojcowski” zwykle dostępny jedynie pracownikom na etatach. Takie zapisy firmy IT regulują w swoich wewnętrznych regulaminach.

Firmowe żłobki i przedszkola

Innym przykładem inwestowania pracodawców IT w równowagę praca-rodzina są, wciąż rzadko spotykane w innych branżach, firmowe żłobki i przedszkola. Świadomość, że istnieje możliwość zapewnienia dziecku opieki tuż obok miejsca pracy jest dla rodziców bezcenna. Dla firm z kolei to nie tylko sposób na budowanie swojego wizerunku, ale również pozyskanie i zatrzymanie wartościowych specjalistów.

Niedobór talentów IT sprawia, że firmy prześcigają się w pomysłach na zadbanie o swój zespół, w tym o tą jego część, która ma dzieci. Co w zamian otrzymuje pracodawca? Zmotywowanych, świetnie zorganizowanych pracowników, którzy z entuzjazmem zmierzą się z każdym zadaniem, jakie zostanie przed nimi postawione.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej