Blog IT, Blog Marketing

Jak zacząć programowanie w Java?

Jak zacząć programowanie w Java?

TeamQuest 10.05.2018 r.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z programowaniem, czy masz za sobą zdobytą wiedzę i praktykę w innych językach, warto mieć świadomość, że sprawne poruszanie się w środowisku Java wymaga czasu. Przede wszystkim trzeba dużo kodować, próbować, stawać w martwym punkcie i nauczyć się naprawiać błędy.

Programowanie na każdym etapie powinno być przyjemnością. Nie warto narzucać sobie niepotrzebnej presji, ponieważ za sukces odpowiada w głównej mierze systematyczny trening - nie tylko w programowaniu, lecz także w każdej innej dziedzinie życia.

Książki i strony internetowe

Na sam początek możemy polecić najbardziej tradycyjną metodę nauki, czyli przeczytanie książki o programowaniu w Javie. Na pierwszym etapie zdobycie ogólnej wiedzy teoretycznej jest niezwykle przydatne i pozwala na zbudowanie fundamentów pod przyszłą praktykę. Na start polecamy takie książki jak “Thinking in Java” oraz “Head First Java”.

Wiedzę można czerpać również ze stron internetowych i blogów, na których ludzie chętnie dzielą się przydatnymi wskazówkami na temat programowania w Javie. Wiele z nich oferuje zapis na Newsletter, a nawet darmowe kursy.

Grupy na Facebooku i tutoriale na Youtube

W ostatnim czasie bardzo popularne stało się korzystanie z grup na Facebooku, które zrzeszają programistów Javy na każdym poziomie. W razie jakichkolwiek problemów podczas programowania możesz poprosić o pomoc bardziej “wtajemniczonych” kolegów, którzy również bardzo często sami z siebie dzielą się wartościowymi materiałami do nauki.

Nie można również zapomnieć o tutorialach na Youtubie, które w przystępny, a przede wszystkim darmowy sposób, mogą dać Ci cenną wiedzę do wykorzystania w praktyce na każdym poziomie znajomości Javy.

Dodatkowe wskazówki

Najważniejsze w nauce programowania jest znalezienie złotego środka pomiędzy teorią, a praktyką. Nie można również poddawać się, gdy przez dłuższy czas nie możemy znaleźć rozwiązania problemu - takie sytuacje zdarzają się niezależnie od poziomu operowania językiem Java.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej