Blog IT, Blog Marketing

Dlaczego warto poznać chociażby podstawy kodowania?

Dlaczego warto poznać chociażby podstawy kodowania?

TeamQuest 19.04.2018 r.

Osoby, które nie miały nigdy bliższego kontaktu z programowaniem, obawiają się, że to zajęcie niezwykle trudne. Warto jednak uświadomić sobie, że nauka programowania jest niczym innym jak nauką nowego języka. To oczywiste, że nic nie przychodzi samo z siebie, początki zawsze są trudne, ale gdy już nauczymy się swojego pierwszego języka programowania, każdy kolejny będzie dla nas łatwiejszy. Nie musimy uczyć się programowania ze względu na konieczność zmiany zawodu, możemy traktować naukę kodowania jako jedną z form spędzania wolnego czasu. Choć praca programisty dla wielu może być kuszącą wizją. Ucząc się programowania niewiele tracimy, a możemy jedynie zyskać. Kodowanie może okazać się czymś więcej niż tylko dobrą zabawą. Umiejętności jakie zdobędziemy podczas nauki programowania możemy wykorzystać na innych polach zawodowych.

Nauka programowania uczy logicznego myślenia

Dodatkowo nauka programowania wiąże się nie tylko z pozyskiwaniem nowej wiedzy na temat kodowania w różnych językach, lecz jest również znakomitą metodą do pracy nas samym sobą. Nauka programowania podobnie jak rozwiązywanie zagadek logicznych takich jak krzyżówki, czy sudoku pomaga trenować umysł. Ponadto programowanie uczy systematyczności i porządku. Pisząc linijki kodu, które finalnie mają złożyć się w działający program, musimy zaplanować i zrealizować kolejne czynności niezbędne do osiągnięcia swojego celu. Ucząc się programowania uczymy się równocześnie systematyczności i szukania najlepszych rozwiązań, a więc i kreatywności. Chcąc osiągnąć wyznaczony cel musimy wybrać i zastosować jak najbardziej wydajny rozwiązania.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej