Blog IT, Blog Marketing

Frameworki dla programisty PHP – czego oczekują pracodawcy?

Frameworki dla programisty PHP – czego oczekują pracodawcy?

TeamQuest 26.03.2018 r.

Z tego wpisu dowiesz się:

  • znajomości których narzędzi najczęściej od programistów PHP oczekują pracodawcy?
  • jakich frameworków PHP warto się uczyć?
  • jak stać się lepszym programistą PHP?

PHP od lat znajduje się w czołówce najbardziej popularnych języków programowania. Mimo wielu przeciwników tej technologii, trudno zaprzeczyć temu, że jest ona wszechobecna – jej elementy można znaleźć niemal we wszystkich stronach internetowych. To sprawia, że popyt na programistów PHP nie słabnie. Wręcz przeciwnie. Specjaliści ci należą do jednych z najbardziej poszukiwanych. Trudno sobie dziś wyobrazić programistę PHP bez znajomości przynajmniej jednego frameworka. Które z nich są najbardziej poszukiwane na rynku pracy?

Laravel

Laravel

Twórcą tej platformy jest Taylor Otwell, który jej pierwszą wersję wypuścił na rynek w 2011 roku. Szybko okazało się, że ten opensource’owy, oparty na wzorcu MVC (Model-View-Control) framework, stanowi potężny zestaw narzędzi, dzięki któremu można tworzyć solidne, rozbudowane aplikacje. Laravel charakteryzuje się ekspresyjnym, intuicyjnym systemem migracji i posiada ściśle zintegrowane testowanie. Silna społeczność, wynikająca z jego ogromnej popularności, stanowi dodatkowy atut.

Symfony

Symfony

To kolejny framework wykorzystujący architekturę MVC i wydany na licencji open-source. Charakteryzuje się łatwą instalacją i konfiguracją. Symfony składa się z wielu niezależnych modułów, które znacząco przyspieszają pracą na serwisem internetowym w każdym aspekcie. Framework ten można łatwo rozbudowywać i łączyć z innymi bibliotekami. Wokół Symfony również zgromadziła się bardzo duża społeczność z wieloma udanymi wdrożeniami dużych skalowalnych serwisów.

React Native Developer 18000 - 20000 PLN

Praca zdalna
Aplikuj

Customer Support Engineer 15000 - 22000 PLN

Ulm
Aplikuj

Integration & Test Engineer 15000 - 24000 PLN

Ulm
Aplikuj

Cybersecurity Consultant

Warszawa
Aplikuj

Senior PHP Developer (Symfony)

Praca zdalna
Aplikuj

Zend Framework

Zend Framework

Framework ten to zestaw przydatnych narzędzi i gotowych rozwiązań niezbędnych każdemu programiście PHP. Wśród udogodnień, jakie posiada, znajduje się wbudowany drag&drop edytor czy debugowanie kodu online. Do jego głównych zalet należy wydajność przy dużych projektach. Mnogość konfiguracji sprawia, że jest on raczej skomplikowanym frameworkiem przeznaczonym dla doświadczonych koderów.

Codeigniter

CodeIgniter

Framework napisany przez Ricka Ellisa implementujący wzorzec MVC. Do jego największych zalet należy prosta budowa przy jednoczesnej wydajności. To sprawia, że jest łatwy do nauki, ale sprawdza się również przy zaawansowanych projektach. Nie wymaga on żadnej specjalnej konfiguracji a dodatkowo cechuje go przejrzysta dokumentacja. Mimo że Codeigniter jest już na rynku długo, a w ostatnich latach został wyparty przez Laravel, cały czas stabilnie się rozwija i ma bardzo szeroką bazę wiernych fanów.

Cake PHP

Cake PHP

Opensource’owy framework inspirowany Ruby on Rails, który wykorzystuje wzorzec MVC. Pozwala na błyskawiczne tworzenie aplikacji webowych. Platforma ta posiada wiele istotnych zalet, do których zaliczyć można prostotę, wiele dostępnych wtyczek, czy dobre wsparcie ze strony społeczności. Mimo że CakePHP jest dość starym rozwiązaniem w tym zestawieniu, wciąż jest bardzo popularny. Ma bardzo dobrą dokumentację i wykorzystuje sporo nowoczesnych konceptów PHP jak np. przestrzenie nazw.

Oczywiście decyzja, którego frameworka się uczyć , jest istotna. Od tego zależy m.in. liczba ofert pracy, jakie programista PHP będzie miał do wyboru. Ważniejsze jednak od wyboru narzędzia jest jego poświęcenie czasu na dokładne poznanie jego możliwości. W każdym z nich da się bowiem stworzyć większość projektów.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej