Praca Programista PHP

Charakterystyka stanowiska

Jest to pracownik zajmujący się programowaniem za pośrednictwem języka PHP. Posiada niezbędne kwalifikacje oraz obszerną wiedzę na z zakresu PHP a także świetnie radzi sobie z kodowaniem właśnie w tym języku. Do jego zadań należy zwykle: tworzenie projektów, przeprowadzanie różnych analiz, rozwijanie oraz integracja obecnych systemów, tworzenie dokumentacji projektowej a także aplikacji internetowych wraz z ich rozbudowywaniem.

Wymagania

Jak w przypadku większości, dla pracodawcy najbardziej istotne jest wykształcenie danego kandydata (wyższe informatyczne). Kolejnym kryterium koniecznym do spełnienia jest posiadane doświadczenie, głównie z zakresu tworzenia aplikacji internetowych. Oprócz tego kandydat musi wykazać się świetną znajomością internetu ale także wszelkich standardów stron internetowych. Dodatkowo wymagana jest bardzo dobra znajomość PHP, MySQL, JavaScript, HTML ale także XML, XSL oraz Smarty. Dużym atutem będzie również biegłe posługiwanie się językiem angielskim, umiejętność projektowania algorytmów czy zdolność logicznego myślenia.

Warunki pracy

Programista swoją pracę wykonuje zwykle w siedzibie firmy, w wyznaczonym gabinecie. Jest to praca siedząca, wymagająca ciągłej pracy z komputerem. Może być wykonywana zdalnie.

Możliwości zatrudnienia

Programista może znaleźć posadę w wielu dziedzinach, jednak zwykle są to firmy z branży informatycznej, związane z programowaniem.

Warunki finansowe

Wysokość wynagrodzenia zależy głównie od wybranej specjalności, którą posługuje się programista. Duże znaczenie ma również jego doświadczenie, zdobywane umiejętności ale także wielkość zlecenia czy prestiż firmy.