Blog IT, Blog Marketing

CV programisty – jak powinno wyglądać i co powinno się w nim znaleźć?

CV programisty – jak powinno wyglądać i co powinno się w nim znaleźć?

TeamQuest 14.12.2017 r.

Branża programistyczna jest rynkiem niezwykle konkurencyjnym. Choć zapotrzebowanie na dobrych programistów ciągle rośnie, stale też przybywa nowych osób poszukujących pracy w tej dziedzinie. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym programistą i szukasz pracodawcy, czy pracujesz jako doświadczony freelancer i zależy Ci na zyskaniu jak najciekawszych projektów oraz uzyskaniu dobrej pensji, zawsze warto mieć w zanadrzu dobre CV i portfolio własnych dokonań.

Jak stworzyć CV?

Tworząc CV warto skupić się na konkretach, opisując projekty w których brało się udział oraz szczegółowo wykazując zdobyte kompetencje. Nie zapędzajmy się jednak za bardzo w przeszłość wyszczególniając dawno nieużywane systemy kodowania, chyba że wymieniając je jako ciekawostkę. Skupmy się bardziej na aktualnych kompetencjach, najlepiej podpartych certyfikatami. Pokarzemy tym samy przyszłemu pracodawcy, że trzymamy rękę na pulsie, doskonaląc swoje umiejętności zgodnie z najnowszymi trendami programowania. Przeglądając oferty pracy dla programistów i szykując aplikacje Idealnym rozwiązaniem jest dołączanie od CV, portfolio swoich dokonań. Niezależnie od języka w jakim kodujemy, każdy programista posiada swój własny styl w jakim programuje. Szybki rzut okiem na efekty naszych prac pozwoli przyszłemu pracodawcy zorientować się czy nasz stylu pracy, odpowiada jego koncepcji współpracy. Do zaprezentowania swojego portfolio najlepiej stworzyć własną stronę internetową lub skorzystać z jednego z serwisów pozwalających na przechowywanie kodów źródłowych. Nie musimy pracodawcy pokazywać kompletnych skryptów, warto jednak przygotować prezentację, która pokarze zróżnicowanie problemów z którymi z jakimi się zmagaliśmy i sposoby ich rozwiązania, kody stworzone z wykorzystaniem różnych technologii, testy kodów, czy opis architektury.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej