Blog IT, Blog Marketing

A może Pomorze? Czym Szczecin kusi specjalistów IT

A może Pomorze? Czym Szczecin kusi specjalistów IT

TeamQuest 02.08.2017 r.

Z tego wpisu dowiesz się:

  • jakie są największe atuty stolicy Pomorza Zachodniego?
  • co świadczy o atrakcyjności tego regionu dla specjalistów IT?
  • dlaczego warto ze stolicą Pomorza Zachodniego związać się na dłużej?

Doskonałe położenie i komfortowe warunki życia zawsze stanowiły mocną stronę stolicy Pomorza Zachodniego. Mimo to, jeszcze do niedawna region ten nie był kojarzony z atrakcyjnym miejscem do rozpoczęcia i rozwoju kariery. To się jednak zmieniło. Dynamicznie rozwijająca się branża IT sprawia, że miasto nad Odrą ma wiele do zaoferowania informatykom nie tylko tym kończącym lokalne uczelnie. Nie wiesz, czy warto związać swoje życie i karierę ze Szczecinem? Być może przekona cię jeden z naszych argumentów.

Miasto nowoczesnych technologii

Rynek IT to najdynamiczniej rozwijająca się branża w zachodniopomorskiem. Wśród 2,5 tysiąca działających w stolicy województwa firm z tego sektora znajdują się m.in. stworzone przez szczecinian Home.pl, Magnetic Point, Sagra Technology, Red Sky, czy IAI a także międzynarodowi gracze tacy jak Wincor Nixdorf, Mobica, Squiz czy Tieto. Do tej grupy wciąż dołączają nowi inwestorzy skuszeni atrakcyjną infrastrukturą miasta, świetnym położeniem umożliwiającym łatwe nawiązywanie relacji biznesowych z zachodnią częścią Europy oraz mniejszą w porównaniu z innymi miastami konkurencją i rotacją wśród pracowników. To sprawia, że możliwości udziału w innowacyjnych projektach a tym samym nadania rozpędu swojej karierze z roku na rok rosną.

Brak smogu

Smog

Mieszkańcy większości polskich metropolii mogą pozazdrościć szczecinianom… braku smogu. Pod względem czystości powietrza stolica województwa zachodniopomorskiego znajduje się na 11. miejscu wśród rodzimych miast. Tereny zielone i woda zajmują tu ponad połowę powierzchni. W granicach miasta znajdują się m.in. Puszcza Bukowa i jezioro Dąbie. Wszystko to sprawia, że mieszkając w Szczecinie można bez obaw oddychać pełną piersią.

Senior PHP Developer (Symfony)

Szczecin
Aplikuj

Senior PHP Developer

Szczecin
Aplikuj

Sales Executive

Szczecin
Aplikuj

Senior React Native Developer 3500 - 5000 USD

Szczecin
Aplikuj

Key Account Manager

Szczecin
Aplikuj

Pomost do Europy

Jak wiadomo, nie samą pracą żyje człowiek. Dzięki swojemu dogodnemu położeniu geograficznemu, Szczecin stanowi znakomitą bazę wypadową do zwiedzania zachodniej Europy. Żadne inne polskie miasto nie ma w bliskiej odległości tylu europejskich stolic. Zaledwie dwie godziny drogi dzieli miasto nad Odrą od Berlina. Bliżej niż do Warszawy jest stąd do Pragi. W półtorej godziny można ze Szczecina dostać się do Świnoujścia, gdzie za sprawą promów, otworem stoi cała Skandynawia.

Miasto dla aktywnych

Aktywność fizyczna

Stolica zachodniopomorskiego ma również wiele do zaoferowania w dziedzinie spędzania wolnego czasu. Mimo że, wbrew powszechnemu przekonaniu, Szczecin nie ma dostępu do morza, obecność rzeki, jeziora i zaledwie 60-kilometrowa odległość od Bałtyku sprawiają, że miasto i jego okolice stanowią raj dla miłośników sportów wodnych. Malownicze szlaki kajakowe, przepiękne akweny i liczne przystanie żeglarskie mogą stanowić ciekawą odskocznię od czasu spędzonego przed komputerem, ułatwią zachowanie work-life balance i niewykluczone, że staną się początkiem nowej pasji.

Zmiany, jakie zaszły w Szczecinie na przestrzenie ostatnich lat sprawiają, że miasto to pod kątem kariery w IT stanowi ciekawą alternatywę dla najbardziej obecnie popularnych metropolii. Być może nie posiada dynamiki Warszawy, Krakowa czy Wrocławia, ale dla wielu osób to właśnie może stanowić jego dodatkowy atut.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej