Blog IT, Blog Marketing

Jak przeżyć oczekiwanie na wynik rozmowy rekrutacyjnej

Jak przeżyć oczekiwanie na wynik rozmowy rekrutacyjnej

TeamQuest 17.08.2016 r.

Stres związany z oczekiwaniem na wynik na rozmowy rekrutacyjnej może być porównywany z sytuacją po pierwszej randce. Niby wszystko było ok, ale nie jesteśmy do końca pewni, czy będzie kolejne spotkanie. W dzisiejszym wpisie kilka rad o tym, jak zniwelować to nieprzyjemne uczucie podenerwowania:

Wyślij podziękowania do rekrutera

Nawet, jeżeli uważasz, że rozmowa nie poszła po Twojej myśli, to warto wysłać podziękowanie. To dobry sposób, aby wyrazić swoje zaangażowanie w dany projekt rekrutacyjny. Takie podziękowanie nie powinno mieć oczywiście formy prośby, czy też posiadać znamiona podlizywania się. Jego treść powinna definiować nas jako osobę profesjonalną, która dziękuję za poświęcony jej czas. Taki list jest szczególnie ważny w sytuacjach, kiedy uważamy że odbyta rozmowa nie była naszą najlepszą. Takie działanie niweluje stres ponieważ mamy wrażenie, że zrobiliśmy wszystko co było w naszej mocy, aby uzyskać dane stanowisko pracy.

Nie myśl o rozmowie rekrutacyjnej jako tej jedynej i ostatniej

Właśnie odbyta przez Ciebie rozmowa rekrutacyjna, zapewne nie będzie ostatnią w Twojej karierze zawodowej. Nie stresuj się jej potencjalnie negatywnym wynikiem. Jeżeli nie ta oferta pracy, to może kolejna będzie jeszcze lepsza, a Ty będziesz idealnym kandydatem.

Kontaktuj się z rekruterem w odpowiednim czasie

Oczekiwanie na wynik rozmowy rekrutacyjnej

Kontaktowanie się z rerkuterem na drugi dzień po rozmowie o pracę nie jest do końca dobrym rozwiązaniem. Zwykle w pierwszej fazie rekrutacji, czas oczekiwania na jej wynik może trwać do dwóch tygodni. To bezpieczny czas, w którym rekruter kompletuje i porównuje kolejnych kandydatów. Nie spodziewajmy się zatem, że rekruter zadzwoni do nas w ciągu trzech dni. Usilna próba kontaktu i tak prawdopodobnie nie przybliży nas do otrzymania wymarzonej oferty pracy. To rekruter powinien do nas zadzwonić. Jeżeli tego nie robi, to warto poszukać kolejnych ogłoszeń o pracę. Nie traktuj tego jako Twojej porażki, nie musisz być idealnym kandydatem na każde stanowisko pracy.

Oczekiwanie na wynik rozmowy rekrutacyjnej jest tym bardziej stresujący, im bardziej nam zależy na danym stanowisku. To oczywista prawda. Nie mamy już jednak wpływu na jej wynik, zatem warto czas oczekiwania wypełnić pozytywnymi myślami.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej