Blog IT, Blog Marketing

Jak opisać siebie na rozmowie o pracę? 20 przykładów (aktualizacja)

Jak opisać siebie na rozmowie o pracę? 20 przykładów (aktualizacja)

Joanna Wasiak , 21.11.2022 r.

Nie ulega wątpliwości, że rozmowa kwalifikacyjna jest najważniejszym elementem procesu rekrutacji i w głównej mierze decyduje o przyjęciu lub odrzuceniu danej kandydatury. Często okazuje się, że najtrudniejszym jej elementem dla wielu są pytania otwarte, czyli pytania typu: jak opiszesz siebie w kilku słowach, co możesz nam o sobie powiedzieć, gdzie widzisz siebie za 5 lat? W naszym dzisiejszym artykule postaramy się przedstawić 20 najlepszych odpowiedzi z punktu widzenia psychologii rekrutacji.

 1. „Potrafię dostosować się do zmieniających się warunków, a napotkane problemy zmieniam w wyzwania, które budują moje doświadczenie”.
 2. „Staram się być innowacyjny. Szukam rozwiązań tam, gdzie inni ich nie dostrzegają. Lubię zamieniać swoje pomysły w użyteczne dla firmy projekty, a projekty w gotowe narzędzia na osiąganie wspólnych sukcesów”.
 3. „Mam bardzo twórczy i kreatywny umysł. Moje liczne zainteresowania oraz hobby pozwalają mi spojrzeć na każdy problem z szerszej perspektywy. Dzięki nim potrafię myśleć nieszablonowo, wpadając na ciekawe rozwiązania”.
 4. „Lubię jasno określone priorytety. Dzięki temu moja efektywność jest większa, gdy wiem, jakie zadania są najważniejsze, a które mogą jeszcze trochę poczekać”.
 5. „Dzięki bogatemu doświadczeniu w branży wniosę do Waszej firmy dobre praktyki i solidną jakość usług”.
 6. „Pragmatyzm to dla mnie słowo klucz. Nie tracę czasu na zbędne dyskusje oraz układnie niedziałających planów. Zamiast tego wolę działać ”.
 7. „Przez lata byłem Waszym klientem, znam Waszą kulturę organizacji i podoba mi się jej autentyczność. Myślę, że właśnie w takiej kulturze pracy chcę się rozwijać zawodowo”.
 8. „Moją motywacją do pracy jest odpowiednie wynagrodzenie, adekwatne do posiadanych przeze mnie umiejętności”.
 9. „Potrafię podejmować decyzję pod presją, w kryzysowych momentach. Moim priorytetem jest wtedy odciążenie pracowników i przejęcie pałeczki”.
 10. „Uważam, że nie można stworzyć zgranego zespołu bez zbudowania więzi. Jestem osobą, która łatwo dostosowuje się do grupy, posiadam wiele pasji i poczucie humoru, niezbędne, by rozładować napięcia w stresujących sytuacjach. Im większa autentyczność w relacjach w zespole, tym lepsze efekty wspólnej pracy”.
 11. „Posiadam naturalny talent do dobierania ludzi w zespole, którym się dobrze ze sobą współpracuje. Ta umiejętność jest kluczowa dla efektywności ważnych projektów biznesowych”.
 12. „Mam duże doświadczenie w branży i chętnie podzielę się nim z osobami, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową w IT”.
 13. „Jestem liderem. Umiem jednoczyć ludzi wokół siebie i motywować ich do efektywnej pracy. Potrafię też słuchać swoich pracowników i uważam, że kluczem do zgranej drużyny jest wzajemne zrozumienie potrzeb i empatia”.
 14. „Wiem, czym jest zarządzanie projektem. Rozumiem, że nie jest ono oparte wyłącznie na schemacie i wymagana jest współpraca między pracownikami. Uważam to za swoją wartość dodaną, którą mogę wnieść do firmy”.
 15. „Jestem ekspertem w tej branży, napisałem książkę związaną z moją działalnością zawodową i chętnie podzielę się tą wiedzą z innymi pracownikami, a nawet zorganizuję szkolenie dla osób, które nie miały wcześniej z nią styczności".
 16. „Jestem otwarty na ludzi i ich potrzeby. Wierzę, że szczera i bezpośrednia komunikacja jest kluczem do sukcesu firmy”.
 17. „Kocham to, co robię i umiem swoją pasją zarazić moich współpracowników”.
 18. „Zwracam uwagę na szczegóły, gdyż uważam, że dbałość o nie jest kluczem do udanych projektów. Zatrudniając mnie, zyskasz pewność, że żaden ważny detal nie umknie mojej uwadze”.
 19. „W relacjach biznesowych stawiam na szczerą i bezpośrednią komunikację oraz zaufanie. Dzięki temu praca w zespole jest jeszcze bardziej efektywna. Wiem, że każdy człowiek ma różne potrzeby i wierzę, że wszystkie powinny zostać wysłuchane i zaadresowane”.
 20. „Wiem, że aplikując do Waszej firmy, mierzę się z ogromną konkurencją. Wierzę, że moje doświadczenie i umiejętności pozwolą mi podjąć zatrudnienie w Waszej firmie, co przełoży się na ciekawą współpracę i owocne efekty”.

Autoprezentacja na rozmowie o pracę to jeden z najcięższych momentów dla zestresowanego kandydata. Powyższe 20 przykładów to inspiracja, którą możesz wykorzystać w trakcie przygotowań do rozmowy kwalifikacyjnej. Trzymamy za Ciebie kciuki!

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej