Blog IT, Blog Marketing

Jak powinien wyglądać staż IT rekrutera?

Jak powinien wyglądać staż IT rekrutera?

Joanna Wasiak , 05.09.2022 r.

Jak powinien wyglądać staż IT rekrutera? Już pierwszego dnia powinien bacznie obserwować swoich kolegów i koleżanki z pracy, by dowiedzieć się, w jaki sposób parzyć najlepszą kawę dla szefa, podlać kwiatki w firmie, pójść do łazienki… Nie, nie, wróćmy do rzeczywistości! Tak zdecydowanie NIE powinien wyglądać żaden staż, w szczególności staż IT rekrutera! Niestety, wciąż wiele firm myli staż pracowniczy, ze stażem studenckim i nie wdraża nowych pracowników tak, jak powinny. Jak wygląda dobry staż IT rekrutera? Opowiemy w dzisiejszym artykule.

Idealny staż IT rekrutera krok po kroku:

  • Równe traktowanie od pierwszego dnia
  • Szansa na wykazanie się już po 2 tygodniach? Czemu nie!
  • Stażysta to nie pracownik od wszystkiego!
  • Swobodny dostęp do bazy CV i szkoleń
  • Przyjemna atmosfera, która rozluźni stres

Solution Engineer - Data Center Technologies 20000 - 24000 PLN

Ulm
Aplikuj

Team Leader E-Commerce for Foreign Markets

Sopot
Aplikuj

QA Manager

Warszawa
Aplikuj

1. Równe traktowanie od pierwszego dnia

Kandydat, który będzie się ubiegał o stałe zatrudnienie na stanowisku rekrutera, już pierwszego dnia będzie chciał się dobrze zaprezentować, nawet mimo braków w umiejętnościach czy wiedzy – te nadrobi właśnie w trakcie stażu, o ile mu się na to pozwoli. Stażysta ma w sobie bardzo silną motywację do pracy, jest otwarty na nowe wyzwania i może wnieść do firmy świeże spojrzenie na proces rekrutacyjny. Niestety, jeśli już od pierwszego dnia poczuje, że nie jest traktowany tak samo, jak inni pracownicy, jego motywacja spadnie, a w ostateczności zrezygnuje z odbywania stażu w takiej firmie, która tym samym, wystawi sobie niechlubne świadectwo na rynku pracy.

2. Szansa na wykazanie się już po 2 tygodniach? Czemu nie!

W TeamQuest wiemy, że nasi stażyści chcą się rozwijać i kryją w sobie ogromny potencjał! To właśnie dlatego rekruter IT na stażu w naszej firmie dostaje szansę przeprowadzenia samodzielnego procesu rekrutacyjnego już po 14 dniach od podjęcia stażu! Dzięki temu ma jeszcze większą motywację, by jak najlepiej poradzić sobie z przyswojeniem technicznej terminologii, wiedzy na temat konkretnych kandydatów oraz procesów rekrutacyjnych IT, które wymagają dużo większej wiedzy, zaangażowania i umiejętności niż w pozostałych branżach.

3. Stażysta to nie pracownik od wszystkiego!

Dobry staż rekrutera IT powinien obejmować zaznajomienie nowego pracownika ze wszystkimi aktualnymi procesami rekrutacyjnymi, które są w toku, odpowiednim przeszkoleniem z terminologii IT, niezbędnej, by rekrutować kandydatów z doświadczeniem i juniorów, a także obsługę LinkedIna, wraz z wdrożeniem w odpowiednią komunikację. To wszystko sprawia, że faktycznie wystarczy 14 dni, by stażysta otrzymał swój pierwszy projekt rekrutacyjny. Aby pracownik był wydajny i efektywny, musi skupiać się na zadaniach związanych wyłącznie z rekrutacją.

4. Swobodny dostęp do bazy CV i szkoleń

Pierwszego dnia stażysta powinien dostać niezbędne hasła, w tym dostępy do bazy danych z CV kandydatów oraz do niezbędnych szkoleń. Chociaż ten punkt wydaje się oczywisty, warto o nim wspomnieć, bo w pośpiechu można zapomnieć o przekazaniu najważniejszych dostępów. Szybkie wdrożenie umożliwi równie szybką samodzielność IT rekrutera, dobrze więc o tym pamiętać już od pierwszego dnia.

5. Przyjemna atmosfera, która rozluźni stres

Staż w nowej firmie, nowe miejsce pracy i nowe obowiązki wiążą się ze stresem. Dobrze jest zapewnić stażyście mentora i odpowiednią opiekę, by pierwszy dzień w nowej pracy kojarzył mu się z miłą i wspierającą ekipą współpracowników, zamiast z niepotrzebną rywalizacją. Przyjazna atmosfera procentuje – rozluźniony pracownik, to szczęśliwy pracownik, a przy tym bardziej efektywny w swojej pracy.

Chcesz odbyć staż na rekrutera IT w TeamQuest? Skontaktuj się z nami!

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej