Blog IT, Blog Marketing

Corel przejęty przez KKR – nowy właściciel zapłaci miliard dolarów

Corel przejęty przez KKR – nowy właściciel zapłaci miliard dolarów

Maciej Olanicki , 03.07.2019 r.

W ostatnim czasie o Corelu głośniej za sprawą kwestii biznesowych niż rozwijanego przez tę korporację oprogramowania. Pod koniec zeszłego roku ogłoszono, że Corel przejmie macOS-owego hipernadzorcę Parallels, a dziś z kolei dowiadujemy się, że to sam Corel będzie miał nowego właściciela.

Zobacz też: Corel przejmuje Parallels – najpopularniejszego hipernadzorcę na Makach

Jak informuje TechCrunch, Corel został przejęty przez KKR, inwestycyjnego giganta private equity będącego właścicielem licznych przedsiębiorstw między innymi z branży energetycznej, finansowej czy nieruchomości. Korporacja posiada w swoim portfolio ponad 100 przedsiębiorstw generujących około 145 mln zysków rocznie.

Teraz dołączy do nich Corel – producent oprogramowania znany przede wszystkim z edytorów grafiki o tej samej nazwie, ale także z rozwoju takich programów jak WinZip Pro, WordPerfect, Painter, a od niedawna także wspomniane Parallels. Vector Capital, poprzedni właściciel Corela, sprzedał przedsiębiorstwo za około miliard dolarów.

Zobacz też: NGINX przejęty przez grupę F5 Networks za 670 mln dolarów

Na razie wszelkie informacje na temat przejęcia pochodzą z nieoficjalnych źródeł, zaś zarówno przedstawiciele Corela, jak i KKR, odmawiają komentarza w tej sprawie. Według plotek KKR nie ma zamiaru wprowadzać zmian organizacyjnych w Corelu, nie są także planowane zwolnienia oraz podwyżki cen programów.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej