iOS Platform Developer

Fullstack Developer (C# .NET + Angular) 8000 - 14500 PLN

Czym zajmuje się programista testów automatycznych?10 sierpnia 2018

Title text for image Programiści to jedni z bardziej pożądanych pracowników na rynku. Jednak ich zarobki bardzo często uzależnione są nie tylko od regionu, firmy, ale od doświadczenia i specjalizacji. Im mniej znana i bardziej zaawansowana technologia, z którą mają do czynienia, tym zarobki wzrastają.

Programista testów automatycznych - zakres zadań

Bardzo wiele osób jest zdania, że programista testów automatycznych zajmuje się jedynie przeprowadzaniem testów funkcjonalności. Jednak tego typu sformułowanie jest nieprawdopodobnie dużym uogólnieniem, jeśli chodzi o takie stanowisko. Tak naprawdę do zadań fachowca w dużej mierze należy testowanie funkcjonalności sprzętu, które jest niezbędne do właściwego wytwarzania oprogramowania komputerowego.

Tak naprawdę programista testów automatycznych skupia się nie tylko na tworzeniu scenariuszy i przypadków testowych. Bardzo poważnym zadaniem jest przeprowadzanie testów czy opracowywanie dokumentacji testowej. Przez cały czas wykonywania swoich zadań musi być w ścisłej współpracy z programistami, ale również musi uważnie raportować wszelkie napotkane błędy. Dlatego tak ważną cechą pracownika na tym stanowisku jest umiejętność pracy w zespole, gdyż tylko i wyłącznie dzięki temu można będzie uzyskać pożądane efekty swoich działań.

Polecane oferty pracy

Java Developer (możliwość rozwoju w kierunku Full-Stack) 12000 - 19000 PLN

Principal Java Developer / Team Leader Java 17800 - 22000 PLN

C#.NET Software Developer

Senior Java Developer / Senior Java Programmer 13700 - 17800 PLN

Java Developer (Mid) / Regular / Programista Java 9200 - 13700 PLN

Efekty pracy programisty testów automatycznych - zastosowanie

Z pewnością duża grupa osób zastanawia się, gdzie mogą znaleźć zastosowanie technologie, którymi zajmuje się osoba na takim stanowisku. Otóż przede wszystkim pozwala to na stworzenie oprogramowania do mapowania temperatur, zdalne zmiany temperatur, czy funkcjonalność robotów kooperujących. Najprościej można stwierdzić, że specjalista taki jak programista testów automatycznych sprawia, że w firmach pracuje mniej ludzi, a technologie są coraz bardziej zaawansowane. W efekcie na hali produkcyjnej wystarczy kilka osób do obsługi robotów, zamiast 100 pracowników wykonujących określone czynności znacznie wolniej i mniej dokładnie. Nie zmienia to faktu, że są stanowiska, na których praca człowieka jest niezastąpiona.

Twoja opinia jest dla Nas Ważna

Oceń ten wpis
Prześlij nam swoje CV

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu:

Jak się podnieść po porażce i przekuć ją w sukces

8 typów programistów

Sygnały, które świadczą o tym, że powinieneś szukać innego kandydata