Blog IT, Blog Marketing

Czym zajmuje się programista testów automatycznych?

Czym zajmuje się programista testów automatycznych?

TeamQuest 09.08.2018 r.

Programiści to jedni z bardziej pożądanych pracowników na rynku. Jednak ich zarobki bardzo często uzależnione są nie tylko od regionu, firmy, ale od doświadczenia i specjalizacji. Im mniej znana i bardziej zaawansowana technologia, z którą mają do czynienia, tym zarobki wzrastają.

Programista testów automatycznych - zakres zadań

Bardzo wiele osób jest zdania, że programista testów automatycznych zajmuje się jedynie przeprowadzaniem testów funkcjonalności. Jednak tego typu sformułowanie jest nieprawdopodobnie dużym uogólnieniem, jeśli chodzi o takie stanowisko. Tak naprawdę do zadań fachowca w dużej mierze należy testowanie funkcjonalności sprzętu, które jest niezbędne do właściwego wytwarzania oprogramowania komputerowego.

Tak naprawdę programista testów automatycznych skupia się nie tylko na tworzeniu scenariuszy i przypadków testowych. Bardzo poważnym zadaniem jest przeprowadzanie testów czy opracowywanie dokumentacji testowej. Przez cały czas wykonywania swoich zadań musi być w ścisłej współpracy z programistami, ale również musi uważnie raportować wszelkie napotkane błędy. Dlatego tak ważną cechą pracownika na tym stanowisku jest umiejętność pracy w zespole, gdyż tylko i wyłącznie dzięki temu można będzie uzyskać pożądane efekty swoich działań.

Efekty pracy programisty testów automatycznych - zastosowanie

Z pewnością duża grupa osób zastanawia się, gdzie mogą znaleźć zastosowanie technologie, którymi zajmuje się osoba na takim stanowisku. Otóż przede wszystkim pozwala to na stworzenie oprogramowania do mapowania temperatur, zdalne zmiany temperatur, czy funkcjonalność robotów kooperujących. Najprościej można stwierdzić, że specjalista taki jak programista testów automatycznych sprawia, że w firmach pracuje mniej ludzi, a technologie są coraz bardziej zaawansowane. W efekcie na hali produkcyjnej wystarczy kilka osób do obsługi robotów, zamiast 100 pracowników wykonujących określone czynności znacznie wolniej i mniej dokładnie. Nie zmienia to faktu, że są stanowiska, na których praca człowieka jest niezastąpiona.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej