Blog IT, Blog Marketing

Microsoft przyznaje, że aktualizacja KB4482887 spowalnia Windowsa

Microsoft przyznaje, że aktualizacja KB4482887 spowalnia Windowsa

Maciej Olanicki , 07.03.2019 r.

W teorii aktualizacje mają sprawiać, że korzystanie z oprogramowania staje się jakościowo lepszym i bezpieczniejszym doświadczeniem. Ich celem może być też poszerzani funkcjonalności programu. Praktyka okazuje się jednak zgoła inna. Szczególnie jeśli chodzi o aktualizacje systemu Windows. Choć przez lata zmieniło się w jego przypadku wiele, to Windows Update wciąż pozostawia wiele do życzenia.

KB4482887 – aktualizacja spowalnia Windowsa

O mankamentach Windows Update napisano już bardzo wiele, jest to jednak temat trudny do wyczerpania. Gdy Microsoft zażegnuje jeden problem, z reguły powoduje to pojawienie się kolejnego. Działania producenta są mocno chaotyczne, czego przykładem mogą być tzw. Active Hours. Z jednej strony Microsoft oddał w ręce użytkowników władze nad tym, kiedy Windows ma się aktualizować. Z drugiej jednak domyślne ustawienie Active Hours (a przecież większość użytkowników nie wie, że można je zmienić) przypada na godziny pracy.

Przez lata usługa Windows Update stała się synonimem awaryjności, nieuporządkowania oraz mechanizmu, który utrudnia codzienną pracę z Windowsem, zamiast ją usprawniać. Potwierdzają to badania przeprowadzone w ostatnim czasie na University College London – choć ankietowani uważają, że zmiany w Windows Update idą w dobrą stronę, to wciąż zdecydowana większość z nich uważa, że Microsoftowi pozostało sporo do zrobienia.

windowsupdate

Trudno się z nimi nie zgodzić, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę przeciągające się opóźnienia w dystrybucji dużych wydawanych (w teorii) co sześć miesięcy aktualizacji Windowsa 10. Nie znaczy to jednak, że pomniejsze aktualizacje są pozbawione błędów. Przekonać może się o tym każdy użytkownik Windowsa 10 (1809) po instalacji wydanej 1 marca paczce KB4482887. Microsoft potwierdził oficjalnie, że aktualizacja powoduje odczuwalne pogorszenie wydajności w niektórych grach. Wśród przykładów Microsoft wymienia popularne Destiny 2.

Producent potwierdza, że KB4482887 negatywnie wpływa na wydajność renderowania grafiki, ale także na obsługę myszki. Szczegóły nie są jednak znane, podobnie jak pełna lista gier, w których występują problemy. Jak dotąd problem pozostaje nierozwiązany, zaś sam Microsoft zaleca użytkownikom, którzy go doświadczają odinstalowanie aktualizacji KB4482887. Można tego dokonać po uruchomieniu cmd.exe z uprawnieniami administratora i wprowadzeniu polecenia wusa /uninstall /kb:4482887 /quiet.

Zobacz też: Windows 10 ukradnie nam 7 GB na aktualizacje. Jak temu zapobiec?

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej