Blog IT, Blog Marketing

Debian 9.8 – solidna porcja poprawek i łatek dla wydania Stretch

Debian 9.8 – solidna porcja poprawek i łatek dla wydania Stretch

Maciej Olanicki , 18.02.2019 r.

Relatywnie licznych użytkowników Debiana Stretch możemy już zachęcić do aktualizacji swojego systemu operacyjnego. Dostępna jest już bowiem nowa wersja 9.8. Nowe stabilne wydanie Debiana nie przynosi jednak nowych funkcji, skupia się przede wszystkim na aktualizacjach i poprawkach.

Debian 9.8 – co nowego?

Od wydania Debiana 9.7 minął raptem miesiąc. Trzeba jednak pamiętać, że premiera tamtej wersji była podyktowana przede wszystkim troską o bezpieczeństwo. Konieczne było wówczas szybkie załatanie groźnej podatności w domyślnym menedżerze pakietów – APT.

Nic zatem dziwnego, że udostępniony właśnie Debian 9.8 nie wnosi nic do funkcjonalności samego systemu czy listy obsługiwanego sprzętu. Zamiast tego otrzymujemy 90 aktualizacji pakietów i 96 łatek bezpieczeństwa. Z dystrybucji usunięto także 23 zbędne pakiety.

Udostępnione obrazy nowej wersji Debiana mają więc na celu przede wszystkim wyeliminować konieczność żmudnego pobierania aktualizacji po świeżej instalacji systemu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by do najnowszej wersji zaktualizować maszyny, na których działa Debian 9.7.

Poza graficznym interfejsem można tego dokonać za pomocą polecenia sudo apt-get update, a następnie sudo apt-get dist-upgrade. Linki do najnowszej wersji Debiana znaleźć można na oficjalnej stronie dystrybucji. Tamże zapoznać się można z pełną listą zmian.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej