Blog IT, Blog Marketing

Jak utrzymać produktywność pracując z domu

Jak utrzymać produktywność pracując z domu

TeamQuest 05.07.2015 r.
Praca zdalna

Praca, która wykonywana jest przy pomocy komputera, może być wykonywana w zasadzie z każdego miejsca. Oczywiście na niektórych stanowiskach, praca z domu posiada pewne ograniczenia. Jednak generalnie można założyć, że taka praca jest możliwa do wykonania.

Kto pracował z domu, ten wie, jak ciężko jest się skupić nad zadaniami związanymi z naszymi obowiązkami zawodowymi. Co zrobić, aby zwiększyć swoją efektywność zawodową pracując z domu? Kilka porad poniżej:

Nie zmieniaj swojego zachowania

Jeżeli pracujesz między godziną 9 a 17. To w takich samych godzinach pracuj z domu. Nie zmieniaj swoich nawyków. Pij kawę, jedz obiad o tej samej porze, jak w firmie. Przestrzeganie typowych zachowań, przyzwyczajeń, pozwala na zbudowanie struktury dnia pracy jak w firmie.

Ubierz się jak do pracy

Praca z domu nie oznacza pracy w pidżamie. Załóż ubranie, które zwykle nakładasz wychodząc do pracy. Ubiór do pracy to swoisty rodzaj uniformu, który wprowadza nas do innego świata. To kolejny element, który buduje świadomość, że musimy wykonać nasze obowiązki zawodowe będąc poza biurem.

Wyłącz facebooka

Niestety nie ma na rady. Jeżeli chcemy pracować efektywnie z domu, facebook musi być wyłączony. W przeciwnym razie, brak kontroli naszego ekranu przez osoby trzecie sprawi, że bezkarnie będziemy oglądali profile naszych znajomych.

Zaplanuj swój dzień

Jeżeli codziennie planujesz swój dzień pracy, to będzie to dla Ciebie łatwiejsze zadanie. Postaraj się ustalić, co o jakiej porze wykonasz. Kiedy stworzysz raport, dokonasz analizy ważnego dokumentu, czy napiszesz maila do kontrahenta. Taki plan może mieć również formę checklisty, która będzie Ciebie świetnie motywowała do wykreślania kolejno wykonywanych zadań.

Pozwól sobie na odrobinę swobody

Nie traktuj pracy z domu, jak nieprzyjemnego obowiązku. To, że musisz wykonać określone zadania, nie oznacza, że nie możesz pójść na krótki spacer, czy obejrzeć ulubionego teledysku. Nawet praca w biurze się zmienia. Coraz więcej firm inwestuje w dłuższe przerwy, aby pracownicy mogli odpocząć i naładować się pozytywną energią do pracy, która wpłynie na ich kreatywność i motywację. Praca z domu powinna być również przyjemnością.

Wyłącz powiadomienia

Postaraj się wyłączyć wszystkie powiadomienia z portali społecznościowych, aplikacji na telefonie. Co chwile wysyłana wiadomość, może Ciebie skutecznie dekoncentrować i wybijać z rytmu pracy.

Słuchaj muzyki

Wiele badań pokazuje, że słuchanie muzyki w pracy zwiększa naszą produktywność. Pracowanie z domu oznacza, że możemy słuchać muzyki, jaką najbardziej lubimy. Wykorzystajmy tę zaletę i pracujmy efektywniej w rytm naszej ulubionej muzyki.

Mówi się, że praca z domu staje się coraz bardziej popularna. Wiele firm, pozwala swoim pracownikom na częściową pracę z domu. Jednak, aby przełożony mógł zgodzić się na taki system pracy, musimy mu udowodnić, że nasza praca nie jest wykonywana gorzej, niż w siedzibie firmy.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej