Blog IT, Blog Marketing

W Google Street View pojawiły się nowe zdjęcia polskich miast

W Google Street View pojawiły się nowe zdjęcia polskich miast News!

Maciej Olanicki , 11.12.2018 r.
mapy
W zeszłym roku na polskie drogi ruszyły samochody, które nawet z dużej odległości są już dziś dla niemal wszystkich bezbłędnie rozpoznawalne. A to za sprawą zamontowanego na dachu systemów składającego się z 15 aparatów fotograficznych, dzięki którym powstaje usługa Google Street View. Polski oddział Google ogłosił właśnie, że możemy już spacerować po zaktualizowanych wirtualnych ulicach największych polskich miast.

Nowe zdjęcia z Polski już są!

Wcześniej samochody Google przemierzały polskie ulice w roku 2014 i 2011. Zbieranie materiałów do udostępnionych właśnie zdjęć trwało od maja 2017 roku. W tym czasie Google odwiedziło między innymi Kraków, Trójmiasto, Szczecin, Poznań, Wrocław, Białystok, Toruń, Bydgoszcz, Olsztyn, Katowice oraz Warszawę. Teraz najnowsze panoramy sferyczne z polskich miast może już oglądać każdy pod wizycie na google.com/maps i przeciągnięciu żółtego ludzika z lewego dolnego rogu ekranu na którąś z ulic.

Ciekawe zagadnienie stanowią także kwestie techniczne i to, jak Google Street View przygotowywane jest od strony organizacyjnej. Jak już wspomnieliśmy, system składa się najczęściej piętnastu aparatów z soczewkami zmodyfikowanymi tak, aby słonce nie wpływało na jakość zdjęć – redukowany jest efekt flary. Zdjęcia zapisywane są na pamięciach fizycznie znajdujących się w samochodzie, zaś do tworzenia panoramy sferycznej wykorzystuje się wiązki laserowe emitowane z samochodu – w ten sposób rozpoznawana jest geometria otoczenia.

Street View to także podróże w czasie!

Nie każdy wie, że Google Street View umożliwia podróże nie tylko w trzech wymiarach, ale także w czwartym! Za pomocą menu w lewym górnym rogu jest bowiem możliwe zobaczenie zdjęć z wcześniejszych przejazdów, co pozwala na wirtualną podróż w czasie. Nie zapomnijcie tylko po wirtualnych wojażach zaczerpnąć nieco świeżego powietrza podczas prawdziwego spaceru!

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej