Blog IT, Blog Marketing

Wciąż używasz Fedory 27? Najwyższy czas na aktualizację!

Wciąż używasz Fedory 27? Najwyższy czas na aktualizację! News!

Maciej Olanicki , 03.12.2018 r.

Listopad dobiegł końca, na co szczególną uwagę powinni zwrócić użytkownicy Fedory. Wraz z nastaniem grudnia, całkowicie porzucone zostaje wsparcie dla Fedory 27 – co ważne, dotyczy to także łatek bezpieczeństwa. Wszystkim użytkownikom Fedory 27 zalecamy więc migrację do nowszych wersji dystrybucji.

Premiera Fedory 27 miała miejsce w listopadzie zeszłego roku. Od tego czasu pojawiły się kolejne wersje dystrybucji, zaś aktualna to wydana zaledwie przed miesiącem Fedora 29. Aby zaktualizować swoją instalację Fedory, można udać się do sklepu GNOME Software. Wygodniejsze jednak może okazać się dla wielu skorzystanie z Terminala i wtyczki DNF. Oczywiście przed rozpoczęciem aktualizacji zalecamy utworzenie kopii zapasowej danych.

Jak wygodnie zaktualizować Fedorę?

Po dokonanym backupie, należy upewnić się, że bieżąca instalacja Fedory posiada najnowsze wersje pakietów. Można tego dokonać, aktualizując system poleceniem:

sudo dnf upgrade --refresh

Jeśli zaktualizowane zostało jądra systemu, warto ponownie uruchomić komputer. Następnie pobieramy aktualizację do wersji 29 poleceniem:

sudo dnf system-upgrade download --refresh --releasever=29

i w końcu instalujemy aktualizację, wprowadzając:

sudo dnf system-upgrade reboot

Do kiedy wspierana będzie Fedora 29?

Po ponownym uruchomieniu komputera, rozpocznie się proces instalacji nowej wersji systemu. Według harmonogramu prac nad dystrybucją, Fedora 29 będzie aktualizowana aż do premiery Fedory 31. Wsparcia możemy spodziewać się nawet do maja 2020 roku.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej