Blog IT, Blog Marketing

Jedno słowo za dużo? To nie problem. Facebook wprowadza funkcję Unsend w Messengerze

Jedno słowo za dużo? To nie problem. Facebook wprowadza funkcję Unsend w Messengerze

TeamQuest 19.11.2018 r.

Komu nigdy nie zdarzyło się najpierw powiedzieć a potem pomyśleć? Teraz cofnięcie słów, których moglibyśmy żałować, będzie prostsze. Facebook wprowadza w Messengerze nową opcję Unsend, która pozwoli usunąć wysłaną wiadomość zarówno po stronie nadawcy jak i odbiorcy. Warunek? Użytkownik musi użyć tej funkcji w ciągu 10 minut od kliknięcia „Wyślij”.

Rewolucja zmiana

Do tej pory skasowanie wysłanej już wiadomości w Messengerze było utrudnione. Od pochopnie podjętej decyzji praktycznie nie było już odwrotu. Użytkownik miał do dyspozycji zaledwie od 5 do 30 sekund, aby nacisnąć „x” wyświetlony pośrodku pliku, aby go skasować, zanim zapisze się w internetowej chmurze. To jednak zwykle za mało czasu, aby się zorientować, że pod wpływem emocji popełniliśmy faux pas, zdążyć naprawić swój błąd i uchronić się przed kompromitacją. Facebookowicze mogli także skorzystać z opcji Usuń. Niestety, temu rozwiązaniu również daleko było do ideału. Jego największą wadą było to, że umożliwiało usunięcie wybranej wiadomości wyłącznie z chatu nadawcy. Odbiorca nadal mógł ją zobaczyć. Funkcja ta była zatem użyteczna w przypadku, kiedy chcieliśmy ukryć naszą konwersację przed kimś, kto „przypadkiem” trafiłby na nasz profil. Opcja Unsend jest zatem prawdziwym przełomem, na który wielu użytkowników z utęsknieniem czekało.

Jak to działa?

Jak to działa?

Pierwsze, jeszcze nieoficjalne, doniesienia na temat rewolucyjnej funkcji Messengerze, pojawiły się na początku tego roku. W październiku koncern z Marka Zuckerberga potwierdził te informacje. Facebook opcję Unsend zaczął wprowadzać w kilku krajach na świecie, m.in. w Kolumbii, na Litwie, Boliwii i Polsce. Będzie ona dostępna w aplikacji mobilnej przeznaczonej zarówno na Androida jak i IOS. Jak wynika z informacji przekazanych przez szefa Messengera Stana Chundovskiego, aby skorzystać z możliwości cofnięcia wysłanej wiadomości, użytkownik będzie musiał w nią kliknąć, a następnie zdecydować, czy ma ona zostać usunięta wyłącznie w telefonie nadawcy czy też wszystkich odbiorców. Po wybraniu drugiej opcji, specjalny komunikat potwierdzi zniknięcie pomyłkowo wysłanego tekstu, zdjęcia czy pliku GIF ze skrzynki odbiorczej adresata. Kopia wiadomości przez krótki czas ma jeszcze pozostać na serwerach Facebooka i może zostać wykorzystana w sytuacji, kiedy zostanie zgłoszona jako niezgodna z regulaminem.

Kiedy nowa wersja Messengera będzie dostępna?

Update

Messenger z nową funkcją, jak dotąd, pojawił się w telefonach niektórych polskich użytkowników tylko na kilka godzin. Jak się okazało, na razie były to wyłącznie testy. Niemniej jednak, wywołały mnóstwo pytań, przede wszystkim, kiedy opcja Unsend będzie dostępna dla wszystkich? Póki co, użytkownicy mobilnej wersji Facebooka, muszą wykazać się cierpliwością. Termin premiery nowej wersji Messengera nie jest jeszcze znany. Niewykluczone jednak, że pojawi się ona przed końcem tego roku.

10 minut. Niby to niedużo, ale dla wielu osób może mieć kolosalne znaczenie. Pół biedy, jeśli niefortunnie wysłana wiadomość będzie tylko gafą, o której szybko się zapomina. Zdarza się przecież jednak, że jej skutki bywają dużo poważniejsze. Dlatego z ulgą i nadzieją wszyscy czekamy na to, kiedy Unsend będzie można wreszcie wykorzystać w praktyce.

Najnowsze oferty pracy:

Polecane wpisy na blogu IT:

Szukasz pracownika IT?

Dostarczymy Ci najlepszych specjalistów z branży IT. Wyślij zapytanie

Wyrażam zgodę TeamQuest Sp. z o.o. na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu produktów i usług własnych TeamQuest, w tym na kontaktowanie się ze mną w formie połączenia telefonicznego lub środkami elektronicznymi.
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest TeamQuest Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie (00-814), ul. Miedziana 3a/21, zwana dalej „Administratorem".
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Do Twojej dyspozycji jest pod adresem e-mail: office@teamquest.pl.
W jakim celu i na jakiej podstawie będziemy wykorzystywać Twoje dane? Dowiedz się więcej